29.10.2024 Literatura, Program

Kriminacht 2024: „Glatz” Tomasz Duszyński

W wiedeńskich kawiarniach podczas nocy kryminału spotykają się wielcy autorzy horrorów, morderstw i zabójstw. W tym roku autor Tomasz Duszyński zaprezentuje swoją mistrzowsko skonstruowaną powieść kryminalną „Glatz”, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Kriminacht, podczas której w wiedeńskich kawiarniach spotykają się wielcy autorzy horrorów, morderstw i zabójstw, odbędzie się ponownie 29 października.

W tym roku polski autor Tomasz Duszyński zaprezentuje swoją mistrzowsko skonstruowaną powieść kryminalną „Glatz”, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Akcja powieści rozgrywa się w dolnośląskim Kłodzku w 1920 roku, gdzie społecznością wstrząsają tajemnicze morderstwa. Kapitan Wilhelm Klein, wojskowy śledczy, prowadzi dochodzenie i odkrywa mroczne sekrety miasta. Czy uda mu się rozwikłać tajemnice, które mają niebezpieczne konsekwencje? Odpowiedź przyniesie Kriminacht, czyli wieczór pełen literackich emocji!

 


Data: 29 październik, godz. 19:00

Miejsce: Café Ministerium

Informacje i bilety: Wstęp wolny, https://kriminacht.at/

Organizator: Kriminacht, Instytut Polski w Wiedniu

 


Konferencja naukowa: (Nie)zapomniany Wiedeńczyk. Konferencja z okazji

Celem jest przypomnienie osoby i dokonań Józefa Maksymiliana Ossolińskiego (1754-1826) – prefekta Biblioteki Cesarskiej, działacza politycznego, kolekcjonera, historyka literatury, tłumacza i literata, fundatora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
18 06.2026 19 06.2026 Historia, Program, Wiedza

V4 + Koncert Jazzowy w Wiedniu 🗓

To wyjątkowy koncert współczesnej muzyki środkowoeuropejskiej, podczas którego artyści z Polski, Czech, Słowacji i Węgier wspólnie zaprezentują twórczy dialog muzyczny regionu V4.
16 06.2026 Muzyka, Program

Wystawa: Photo | Brut. Feeling Photography z

FOTO ARSENAL WIEN prezentuje 150 prac – m.in. polskiego artysty Tomasza Machcińskiego – pochodzących z kolekcji Bruno Decharme.
21 05.2026 06 09.2026 Program, Sztuka