9.05.2024 - 15.05.2024 Aktualności

Aplikuj na staże naukowe w Polsce!

Naukowców zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych, posiadających tytuł co najmniej doktora, są zaproszeni do składania do 15 maja wniosków do tegorocznej edycji programu Ulam zorganizowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Program Ulam pozwala naukowcom pobyt w Polsce od 6 do 24 miesięcy, a także nawiązanie współpracy naukowej w polskich ośrodkach badawczych oraz akademickich.

W ramach programu Ulam możliwe są przyjazdy, których celem jest:

– prowadzenie badań naukowych

– odbycie stażu podoktorskiego

– pozyskanie materiałów do badań lub publikacji naukowej

– prowadzenie zajęć dydaktycznych.

Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy.

Nabór w tegorocznej edycji prowadzony będzie do 15 maja do godz. 15:00 czasu lokalnego.

***

Więcej informacji, w języku angielskim, można znaleźć tu https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/nabor-do-6-edycji-programu-ulam-nawa-otwarty

***

Jaki jest program Ulam?

https://www.youtube.com/watch?v=H17meU0Wpkg

Podcast o programie

https://www.youtube.com/watch?v=5jyCR4ZwWPQ

 

from to
Scheduled Aktualności

Odznaka honorowa „Bene Merito” dla Luizy Săvescu

okazji jubileuszu 25-lecia Instytutu Polskiego w Bukareszcie, 17 czerwca 2026 r. w Narodowym Muzeum Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie wręczono odznaki honorowe „Bene Merito” Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Radosława Sikorskiego.
18 06.2026 Aktualności, Wydarzenia

25 lat wspólnych opowieści – jubileusz Instytutu

W dniu 17 czerwca 2026 r. Instytut Polski w Bukareszcie świętował 25-lecie działalności w Muzeum Narodowego Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie.
18 06.2026 Aktualności, Wydarzenia

Oana Cristea Grigorescu odznaczona przez MKiDN 🗓

W dniu 11 marca 2026 r., w Ambasadzie RP w Bukareszcie odznaczenie przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała osoba, która nie mogła być obecna 2 marca w Ateneum Rumuńskim. To osoba, z którą mieliśmy przyjemność z powodzeniem współpracować przy bardzo wielu projektach w ciągu ostatnich 10 lat. Odznaczenie wręczył ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii, Jego Ekscelencja Pan Paweł Soloch.
11 03.2026 Aktualności, SEZON PL-RO, SOLIDARNOŚĆ PL-RO