5.09.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polski rock progresywny w Bukareszcie

Po odwołanym z powodu pandemii koncercie z 12 marca 2020 r., Riverside powraca 5 września do klubu Quantic w Bukareszcie, z jubileuszowym występem z okazji 20-lecia zespołu.

Zespół Riverside powstał w 2001 r. w Warszawie i ma na swoim koncie 7 albumów długogrających. Większość z nich została wydana przez prestiżową wytwórnię Inside Out Records. Porównywany do Pink Floyd i Dream Theater, Riverside jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów progresywnego rocka w Europie.

Europejska trasa z 2007 r. u boku Amerykanów z Dream Theater był zaledwie początkiem błyskawicznej kariery. Riverside jest obecnie obowiązkowym gościem uznanych festiwali progresywnego rocka (i nie tylko) zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

Koncert Riverside odbędzię się w poniedziałek 5 września, o godz. 20.00, w klubie Quantic w Bukareszcie (șoseaua Grozăvești nr 82).

🎫 Bilety 👉 https://www.iabilet.ro/bilete-bucuresti-riverside-quantic-46631/

❗ Bilety zakupione na odwołany 2 lata temu koncert mogą zostać wykorzystane do wstępu na to wydarzenie. 

https://www.youtube.com/watch?v=-s7fedFOP88

Scheduled Muzyka Wydarzenia

Polski jazz w Kiszyniowie 🗓

W dniu 10 czerwca polski zespół Hania Derej Quintet zagra na scenie Międzynarodowego Festiwalu Jazz'N Chisinau, który odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki „Ginta Latină” w Kiszyniowie w dniach 10-12 czerwca.
10 06.2026 Muzyka, Wydarzenia

Polski film krótkometrażowy na ESTE Film Festival

Film krótkometrażowy Klaudii Fortuniak będzie można zobaczyć 5 czerwca w Sybinie w międzynarodowym konkursie studenckich filmów krótkometrażowych w ramach Este Film Festival.
05 06.2026 Kino, Wydarzenia

Polski film na Festiwalu Filmów Europejskich w

Polski kandydat do Oscara 2026 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny będzie można zobaczyć w czwartek, 21 maja, w kinie Odeon w Kiszyniowie w ramach Festiwalu Filmu i Kultury Europejskiej. Wstęp wolny.
21 05.2026 Kino, Wydarzenia