25.11.2014 - 31.12.2014 Aktualności, Konkursy

POLISH RO.WIKIPEDIA – czwarta edycja konkursu

Artykuły związane z Polską, opublikowane w rumuńskiej Wikipedii do końca 2014 roku mogą przynieść ich autorowi nagrodę - dwuosobową wycieczkę do Gdańska. Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu POLISH RO.WIKIPEDIA, zorganizowanego przez Instytut Polski w Bukareszcie i rumuńską Wikipedię.

POLISH RO.WIKIPEDIA – edycja IV (25.11- 31.12.2014)
Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Instytut Polski w Bukareszcie we współpracy z Wikipedią w języku rumuńskim.
2. Celem konkursu jest stworzenie nowych i uzupełnienie istniejących artykułów dotyczących Polski na rumuńskiej Wikipedii.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie do konkursu i przesłanie linków do stworzonych i/lub uzupełnionych i/lub przetłumaczonych przez siebie artykułów wraz z nazwą użytkownika i adresem pocztowym na adres e-mailowy Instytutu Polskiego w Bukareszcie bucuresti@instytutpolski.org (w tytule „Konkurs – Wikipedia) do dnia 31 grudnia 2014 r. (włącznie).
4. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie posługujące się biegle językiem rumuńskim. Dopuszczana jest praca w dwuosobowych zespołach.
5. Konkurs odbędzie się w okresie 25 listopada – 31 grudnia 2014 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 9 stycznia 2015 r. na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Bukareszcie.
6. Do konkursu można zgłaszać: nowo utworzone hasła, uzupełnione i/lub poprawione hasła wcześniej istniejące, rozbudowane zalążki artykułów oraz tłumaczenie haseł z innych wersji językowych Wikipedii.
7. Hasła zgłaszane do konkursu muszą być bezpośrednio związane z Polską, np. dotyczyć znanych Polaków, polskiej kultury, nauki, tradycji, historii etc. Instytut Polski w Bukareszcie zastrzega sobie prawo do odrzucenia haseł niezwiązanych, lub związanych w minimalnym stopniu z Polską.
8. Artykuły zgłaszane do konkursu muszą być napisane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Wikipedii, w szczególności:
– być udostępniane zgodnie z licencjami Creative Commons,
– być weryfikowalne,
– być bezstronne i przedstawiać wszystkie punkty widzenia.
9. Pod uwagę będą brane jedynie artykuły edytowane z kont zgłoszonych do udziału w konkursie.
10. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która w największym stopniu przyczyni się do rozwoju haseł związanych w Polską na Wikipedii tj. stworzy najwięcej nowych artykułów i/lub w istotny sposób rozwinie artykuły już istniejące.
11. Instytut Polski w Bukareszcie zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych nagród za szczególnie starannie opracowane hasła.
12. W ocenie zgłoszeń brane pod uwagę będą zarówno treść artykułów jak i ich forma, która musi być zgodna z zaleceniami formatowania haseł na Wikipedii, bez błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych.
13. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka na jeden weekend do Gdańska, która obejmuje przelot samolotem i zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, w okresie wybranym przez zwycięzcę. Nagroda ma formę voucheru na transport dla dwóch osób, o wartości całkowitej 700 euro oraz voucher na nocleg: pokój dla dwóch osób na dwie noce w okresie weekendu (od piątku do niedzieli), ze śniadaniem. Vouchery są ważne przez okres jednego roku od dnia 9 stycznia 2015 i mogą zostać wykorzystane po uprzednim zgłoszeniu wybranego terminu.
14. Dodatkowe nagrody stanowią wejściówki na wydarzenia kulturalne organizowane przez Instytut Polski, a także książki i albumy o Polsce oraz polskiej kulturze, nauce i historii, płyty CD z polską muzyką klasyczną i jazzową, tłumaczenia literatury polskiej na język rumuński oraz gadżety promocyjne Instytutu Polskiego.
15. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków niniejszego regulaminu.

from to
Scheduled Aktualności Konkursy

Aplikuj na staże naukowe w Polsce! 🗓

Naukowców zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych, posiadających tytuł co najmniej doktora, są zaproszeni do składania do 15 maja wniosków do tegorocznej edycji programu Ulam zorganizowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.
09 05.2024 15 05.2024 Aktualności

O feminizmie w teatrze w Klużu-Napoce 🗓

Dr Agata Kulesza z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi w Klużu-Napoce wykład pt. "Badanie historii teatru kobiet: feministyczna badaczka w archiwach". Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia w ramach inauguracji programu badawczego Feministyczne Archiwum Teatralne. FEM100.
25 04.2024 Aktualności