16-01-2015 Aktualności, Konkursy

POLISH RO.WIKIPEDIA – czwarta edycja konkursu

Artykuły związane z Polską, opublikowane w rumuńskiej Wikipedii do końca 2014 roku mogą przynieść ich autorowi nagrodę - dwuosobową wycieczkę do Gdańska. Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu POLISH RO.WIKIPEDIA, zorganizowanego przez Instytut Polski w Bukareszcie i rumuńską Wikipedię.

POLISH RO.WIKIPEDIA – edycja IV (25.11- 31.12.2014)
Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Instytut Polski w Bukareszcie we współpracy z Wikipedią w języku rumuńskim.
2. Celem konkursu jest stworzenie nowych i uzupełnienie istniejących artykułów dotyczących Polski na rumuńskiej Wikipedii.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie do konkursu i przesłanie linków do stworzonych i/lub uzupełnionych i/lub przetłumaczonych przez siebie artykułów wraz z nazwą użytkownika i adresem pocztowym na adres e-mailowy Instytutu Polskiego w Bukareszcie bucuresti@instytutpolski.org (w tytule „Konkurs – Wikipedia) do dnia 31 grudnia 2014 r. (włącznie).
4. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie posługujące się biegle językiem rumuńskim. Dopuszczana jest praca w dwuosobowych zespołach.
5. Konkurs odbędzie się w okresie 25 listopada – 31 grudnia 2014 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 9 stycznia 2015 r. na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Bukareszcie.
6. Do konkursu można zgłaszać: nowo utworzone hasła, uzupełnione i/lub poprawione hasła wcześniej istniejące, rozbudowane zalążki artykułów oraz tłumaczenie haseł z innych wersji językowych Wikipedii.
7. Hasła zgłaszane do konkursu muszą być bezpośrednio związane z Polską, np. dotyczyć znanych Polaków, polskiej kultury, nauki, tradycji, historii etc. Instytut Polski w Bukareszcie zastrzega sobie prawo do odrzucenia haseł niezwiązanych, lub związanych w minimalnym stopniu z Polską.
8. Artykuły zgłaszane do konkursu muszą być napisane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Wikipedii, w szczególności:
– być udostępniane zgodnie z licencjami Creative Commons,
– być weryfikowalne,
– być bezstronne i przedstawiać wszystkie punkty widzenia.
9. Pod uwagę będą brane jedynie artykuły edytowane z kont zgłoszonych do udziału w konkursie.
10. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która w największym stopniu przyczyni się do rozwoju haseł związanych w Polską na Wikipedii tj. stworzy najwięcej nowych artykułów i/lub w istotny sposób rozwinie artykuły już istniejące.
11. Instytut Polski w Bukareszcie zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych nagród za szczególnie starannie opracowane hasła.
12. W ocenie zgłoszeń brane pod uwagę będą zarówno treść artykułów jak i ich forma, która musi być zgodna z zaleceniami formatowania haseł na Wikipedii, bez błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych.
13. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka na jeden weekend do Gdańska, która obejmuje przelot samolotem i zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, w okresie wybranym przez zwycięzcę. Nagroda ma formę voucheru na transport dla dwóch osób, o wartości całkowitej 700 euro oraz voucher na nocleg: pokój dla dwóch osób na dwie noce w okresie weekendu (od piątku do niedzieli), ze śniadaniem. Vouchery są ważne przez okres jednego roku od dnia 9 stycznia 2015 i mogą zostać wykorzystane po uprzednim zgłoszeniu wybranego terminu.
14. Dodatkowe nagrody stanowią wejściówki na wydarzenia kulturalne organizowane przez Instytut Polski, a także książki i albumy o Polsce oraz polskiej kulturze, nauce i historii, płyty CD z polską muzyką klasyczną i jazzową, tłumaczenia literatury polskiej na język rumuński oraz gadżety promocyjne Instytutu Polskiego.
15. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków niniejszego regulaminu.


30. rocznica współpracy wyszehradzkiej

Trzydzieści lat temu, 15 lutego 1991 r., prezydenci Polski i Czechosłowacji oraz premier Węgier podpisali na zamku w Wyszehradzie na Węgrzech Deklarację o współpracy Czeskiej i Słowackiej Republiki Federacyjnej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Węgierskiej w dążeniu do integracji europejskiej.
15 02.2021 Aktualności

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! 🗓

Wszystkim naszym przyjaciołom, partnerom i współpracownikom życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021!
22 12.2020 06 01.2021 Aktualności

Konkurs na stanowisko Dyrektora Polskiego Instytutu Spraw

Minister Spraw Zagranicznych ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) – jednostki nadzorowanej przez MSZ.
24 11.2020 Aktualności