16-01-2015 Aktualności, Konkursy

POLISH RO.WIKIPEDIA – czwarta edycja konkursu

Artykuły związane z Polską, opublikowane w rumuńskiej Wikipedii do końca 2014 roku mogą przynieść ich autorowi nagrodę - dwuosobową wycieczkę do Gdańska. Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu POLISH RO.WIKIPEDIA, zorganizowanego przez Instytut Polski w Bukareszcie i rumuńską Wikipedię.

POLISH RO.WIKIPEDIA – edycja IV (25.11- 31.12.2014)
Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Instytut Polski w Bukareszcie we współpracy z Wikipedią w języku rumuńskim.
2. Celem konkursu jest stworzenie nowych i uzupełnienie istniejących artykułów dotyczących Polski na rumuńskiej Wikipedii.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie do konkursu i przesłanie linków do stworzonych i/lub uzupełnionych i/lub przetłumaczonych przez siebie artykułów wraz z nazwą użytkownika i adresem pocztowym na adres e-mailowy Instytutu Polskiego w Bukareszcie bucuresti@instytutpolski.org (w tytule „Konkurs – Wikipedia) do dnia 31 grudnia 2014 r. (włącznie).
4. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie posługujące się biegle językiem rumuńskim. Dopuszczana jest praca w dwuosobowych zespołach.
5. Konkurs odbędzie się w okresie 25 listopada – 31 grudnia 2014 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 9 stycznia 2015 r. na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Bukareszcie.
6. Do konkursu można zgłaszać: nowo utworzone hasła, uzupełnione i/lub poprawione hasła wcześniej istniejące, rozbudowane zalążki artykułów oraz tłumaczenie haseł z innych wersji językowych Wikipedii.
7. Hasła zgłaszane do konkursu muszą być bezpośrednio związane z Polską, np. dotyczyć znanych Polaków, polskiej kultury, nauki, tradycji, historii etc. Instytut Polski w Bukareszcie zastrzega sobie prawo do odrzucenia haseł niezwiązanych, lub związanych w minimalnym stopniu z Polską.
8. Artykuły zgłaszane do konkursu muszą być napisane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Wikipedii, w szczególności:
– być udostępniane zgodnie z licencjami Creative Commons,
– być weryfikowalne,
– być bezstronne i przedstawiać wszystkie punkty widzenia.
9. Pod uwagę będą brane jedynie artykuły edytowane z kont zgłoszonych do udziału w konkursie.
10. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która w największym stopniu przyczyni się do rozwoju haseł związanych w Polską na Wikipedii tj. stworzy najwięcej nowych artykułów i/lub w istotny sposób rozwinie artykuły już istniejące.
11. Instytut Polski w Bukareszcie zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych nagród za szczególnie starannie opracowane hasła.
12. W ocenie zgłoszeń brane pod uwagę będą zarówno treść artykułów jak i ich forma, która musi być zgodna z zaleceniami formatowania haseł na Wikipedii, bez błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych.
13. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka na jeden weekend do Gdańska, która obejmuje przelot samolotem i zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, w okresie wybranym przez zwycięzcę. Nagroda ma formę voucheru na transport dla dwóch osób, o wartości całkowitej 700 euro oraz voucher na nocleg: pokój dla dwóch osób na dwie noce w okresie weekendu (od piątku do niedzieli), ze śniadaniem. Vouchery są ważne przez okres jednego roku od dnia 9 stycznia 2015 i mogą zostać wykorzystane po uprzednim zgłoszeniu wybranego terminu.
14. Dodatkowe nagrody stanowią wejściówki na wydarzenia kulturalne organizowane przez Instytut Polski, a także książki i albumy o Polsce oraz polskiej kulturze, nauce i historii, płyty CD z polską muzyką klasyczną i jazzową, tłumaczenia literatury polskiej na język rumuński oraz gadżety promocyjne Instytutu Polskiego.
15. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków niniejszego regulaminu.


Instytut Polski zamknięty 3 czerwca

Uprzejmie informujemy, że w czwartek, 3 czerwca, z okazji święta Bożego Ciała, Instytut Polski w Bukareszcie będzie zamknięty. Dziękujemy za zrozumienie.
02 06.2021 Aktualności

Instytut Polski zamknięty

Z okazji katolickich świąt Wielkanocnych, Instytut Polski będzie zamknięty w poniedziałek, 5 kwietnia. Wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom, którzy też teraz obchodzą Wielkanoc, życzymy Wesołych Świąt!
01 04.2021 Aktualności

30. rocznica współpracy wyszehradzkiej

Trzydzieści lat temu, 15 lutego 1991 r., prezydenci Polski i Czechosłowacji oraz premier Węgier podpisali na zamku w Wyszehradzie na Węgrzech Deklarację o współpracy Czeskiej i Słowackiej Republiki Federacyjnej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Węgierskiej w dążeniu do integracji europejskiej.
15 02.2021 Aktualności