20.06.2015 Inne, Wydarzenia

Kuchnia polska w restauracji Hambar

Młody polski mistrz kuchni, Piotr Ślusarz zostanie na jeden dzień szefem kuchni w Restauracji Hambar w sobotę, 20 czerwca, kiedy to będzie serwował polskie dania.

Piotr Ślusarz  to 27 letni szef kuchni. Doświadczenie zdobywał w londyńskich i hiszpańskich restauracjach takich jak Hibiscus, El Celler De Can Roca, L’Autre Pied, Pollen Street Social oraz pięcio gwiazdkowych hotelach Sheraton i Charlotte Street Hotel. Wystąpił w finale pierwszej edycji programu Polsatu 'Top Chef’ – nie zdobył głównej nagrody, ale Wojciech Modest Amaro zaproponował mu pracę w swojej restauracji Atelier Amaro – jedynej w Polsce, którą wyróżniono gwiazdką Michelin. Propaguje kuchnię klasyczną w nowoczesnym wydaniu – prostą, a jednocześnie elegancką. Nie lubi eksperymentować na ludziach, nie jest odkrywcą ale pasjonatem dobrego smaku. Posługuje się prostymi, ale sprawdzonymi kombinacjami.

Scheduled Inne >Wydarzenia

Film niemy z muzyką organową na żywo

Projekcji filmu "Mocny Człowiek" będzie towarzyszyła improwizacja organowa w wykonaniu Karola Mossakowskiego.
10 06.2023 Kino, Muzyka, Wydarzenia

Wieczór z polskim dokumentem w Bukareszcie 🗓

Film dokumentalny „Lombard” w reżyserii Łukasza Kowalskiego będzie można zobaczyć w poniedziałek, 29 maja, w Centrum Czeskim w Bukareszcie w ramach projektu Documentary Mondays. Wstęp wolny!
29 05.2023 Kino, Wydarzenia

Polska na Festiwalu Filmu Europejskiego w Gura

Najnowszy film polskiej reżyserki Anny Jadowskiej „Kobieta na dachu” będzie prezentowany podczas Festiwalu Filmu Europejskiego w Gura Humorului. Projekcja odbędzie się w niedzielę, 21 maja, w Domu Kultury. Wstęp wolny!
21 05.2023 Kino, Wydarzenia