13.10.2015 Teatr, Wydarzenia

Sztuka Masłowskiej na festiwalu w Bukareszcie

Przedstawienie „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wg. sztuki Doroty Masłowskiej, w reżyserii Agnieszki Glińskiej znalazło się w programie festiwalu teatralnego Fest(in) pe Bulevard. Zapraszamy do Teatru Odeon na nieoczywistą opowieść o mechanizmach wykluczenia. Spektakl jest prezentowany po polsku, z napisami w języku rumuńskim.

Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

AUTOR
Dorota Masłowska 
REŻYSERIA
Agnieszka Glińska 
SCENOGRAFIA
Magdalena Maciejewska 
DATA PREMIERY
16/09/2013
CZAS TRWANIA 85 minut [bez przerwy]
 

„Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku to krótki, pełen humoru i niekończących się gagów dramat. Dwoje przesympatycznych bohaterów pod wpływem niejasnego impulsu udaje się w niezamierzoną frenetyczną podróż życia po Polsce, pełną śmiesznych przygód, które stopniowo przestają być tak aż śmieszne, a wręcz przeciwnie, całkowicie nieśmieszne, a wręcz straszne. Widz musi się liczyć z tym, że jest to sztuka nie aż tak wesoła, jak może się wydawać, jej bohaterowie nie reprezentują pozytywnych postaw społecznych i psychologicznych, a ta podróż wcale nie musi okazać się podróżą życia, a wręcz przeciwnie.”
Dorota Masłowska

NAGRODY

— 3 marca 2015 telewizyjna wersja spektaklu zainaugurowała Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski w TVP Kultura.

— Zdobywca Nagrody głównej na 8, Festiwalu Polskich Sztuk Wspólczesnych 2013.
— Finalista 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014.
— Grand Prix 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych 2014.
— Wyróżnienia dla Agnieszki Pawełkiewicz i Modesta Rucińskiego – 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2014

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scheduled Teatr Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Film oscarowy na festiwalu One World Romania

Polską nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Dokument można będzie zobaczyć w Bukareszcie w dniach 6 i 7 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania.
06 04.2024 07 04.2024 Kino, Wydarzenia

Polski dokument na Echa Ji.hlava w Bukareszcie

Film dokumentalny „Odległości” Mateja Bobrika zostanie pokazany 21 marca w Bukareszcie w ramach programu „Echa Ji.hlava”, organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Ji.hlava i Czeskie Centrum w Bukareszcie, we współpracy z Instytutem Polskim .
21 03.2024 Kino, Wydarzenia