31.05.2016 - 1.06.2016 Muzyka

Electro i Baasch na festiwalu TIFF i w Bukareszcie

Jeden z najciekawszych polskich artystów electro Bartosz Schmidt, znany jako Baasch, po raz pierwszy przyjeżdża do Rumunii. 31 października wystąpi w Klużu w ramach festiwalu filmowego TIFF, a dzień później w Bukareszcie, w klubie Control.

Muzyk stał się znany w świecie filmowym po tym, jak stworzył muzykę do wielokrotnie nagradzanego filmu „Płynące wieżowce” w reż. Tomasza Wasilewskiego. Za ten obraz Polak otrzymał także nagrodę za reżyserię podczas festiwalu filmowego TIFF w 2014 r. W tym roku Wasilewski zasiada w jury TIFF-u i prezentuje swój nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film „Zjednoczone Stany Miłości”

Bartosz Schmidt jest producentem, wokalistą i kompozytorem. Baasch to jego pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie. Wcześniej miał już w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach, jak występy w klubach i na scenach festiwalowych. Doskonale łączy talent do pisania piosenek z upodobaniem do mrocznych brzmień i tanecznych rytmów, oprawiając swoje utwory w gęste brzmienia syntezatorów i niepokojąco przesterowane wokalizy.

Baasch otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup oraz zremiksował utwory takich artystów jak Rubber dots czy Automat.


Koncert w Klużu odbędzie się 31 maja, godz. 21.00, w Urania Palace, ul. Horea 4, w ramach festiwalu filmowego TIFF.  Przed koncertem Baasch zagra rumuński zespół Baba Dochia.

Drugi koncert Baasch odbędzie się 1 czerwca, o godz. 21.00, w bukareszteńskim Klubie Control, ul. Constantin Mille 4. Wstęp wolny.

Sprawdź projekcje polskich filmów na festiwalu TIFF (27.05-5.06.2016) >>>

from to
Scheduled Muzyka

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Świętujemy urodziny Chopina w Golești 🗓

Przy okazji urodzin Fryderyka Chopina, Instytut Polski w Bukareszcie zagości w Golești z przygotowaną przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wystawą o życiu i twórczości polskiego kompozytora. Można będzie ją podziwiać do końca marca w Dworku rodziny Golești.
01 03.2024 31 03.2024 Muzyka