16.09.2016 - 17.09.2016 Muzyka, Wydarzenia

Karnas Formula w Mołdawii

Polsko-niemiecki kwartet jazzowy Karnas Formula zagra dwa koncerty w Mołdawii: w Tyraspolu i w Kiszyniowie, w ramach Festiwalu Ethno-Jazz. Zespół założony przez wokalistę Grzegorza Karnasa, znany jest w Polsce i za granicą z żywiołowych, niemal hipnotyzujących występów, w których główną rolę gra improwizacja.

16 września, godz. 18.00 – Pałac Kultury, Tyraspol

17 września, godz. 19.00 – Filharmonia Narodowa im. Serghei Lunchevici, str. Mitropolit Varlaam 78, Kiszyniów

Polski wokalista Grzegorz Karnas, mimo że pochodzi z rodziny bez akademickich tradycji muzycznych, szybko został uznany za jednego z najlepszych polskich muzyków jazzowych. Współpracował z legendami polskiej oraz czołówką europejskiej sceny jazzowej. Zdobywca Grand Prix międzynarodowych jazzowych konkursów wokalnych w Zamościu, Crest (Francja) i Brukseli (Belgia). Muzyk aktywnie działający na europejskiej scenie jazzowej, producent muzyczny, językoznawca, pedagog, blogger. Nagrywa dla słowackiej wytwórni Hevhetia oraz węgierskiej wytwórni BMC Records. W swoim dorobku ma sześć wyprodukowanych przez siebie albumów. Wystąpił z koncertami we Francji, w Niemczech, Norwegii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Belgii, Maroku, Danii, na Węgrzech, w Szwajcarii, Czechach, Azerbaidżanie, Wietnamie i Chinach.

Od 2008 roku jest inicjatorem Międzykulturowych Spotkań Muzyki, Kreatywności i Ekspresji „Voicingers”  – festiwalu organizowanego w jego rodzinnych Żorach.  

„Improwizacje Karnasa, to oryginalna mieszanka, przepełniona wrażliwością prawdziwie płynącą z głębi. (…) Karnas wyłuskuje z melodii każdy dźwięk. Wygina go, przetwarza i nadaje ciała(…). Dawno nie było w wokalistyce jazzowej takiej wyobraźni.” – gazeta belgijska „Le Soir”

 

Karnas Formula:

Grzegorz Karnas – wokal

Florian Möbes – gitara

Mariusz Praśniewski – kontrabas

Grzegorz Masłowski – bębny

from to
Scheduled Muzyka Wydarzenia

Performans „Aktorki” w REACTOR de creație și

Performanceul „Actrițe” de Michał Telega, co-producția Teatrului Post-Național Interfonic și a Institutului Polonez din București va avea trei reprezentații la REACTOR de creație și experiment pe 26 aprilie la Cluj-Napoca.
26 04.2024 Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Film oscarowy na festiwalu One World Romania

Polską nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Dokument można będzie zobaczyć w Bukareszcie w dniach 6 i 7 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania.
06 04.2024 07 04.2024 Kino, Wydarzenia