Na wystawie prezentowane są najwybitniejsze plakaty artystów polskich, które zostały zakwalifikowane na pierwsze trzy edycje Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, a także prace nagradzane na wszystkich edycjach oraz plakaty jurorów Biennale. Pierwsza edycja tej prestiżowej imprezy miała miejsce w 2006 roku. Od tego czasu biennale stało się forum artystycznej wymiany poglądów na temat najważniejszych h problemów współczesnego świata. Spotkało się z zainteresowaniem i żywą reakcją wielu znakomitych twórców, reprezentujących różne zakątki Ziemi.
„Twórczo dla praw człowieka” – myśl przewodnia, koresponduje z pamięcią o tragicznej historii niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, utworzonego przez nazistów w czasie II Wojny Światowej w Oświęcimiu, na ziemiach okupowanej Polski .
Artystyczne wypowiedzi, prezentowane w czasie Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego dotyczą wachlarza zagadnień takich jak: tolerancja, ekologia, równouprawnienie, wpływ polityki na życie obywateli, problemy rasizmu, przemocy, łamania praw dzieci, kobiet czy mniejszości.
Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym Dniom Polskim na Bukowinie, które odbywają się od 8 do 11 września 2016 w Suczawie i Nowym Sołońcu.