1.05.2017 - 6.05.2017 Teatr

Polska na festiwalu ClassFest w Kiszyniowie

Mołdawscy studenci wezmą udział w warsztatach poprowadzonych przez wykładowcę najsłynniejszej polskiej Szkoły Filmowej z Łodzi. Odbędą się one w ramach Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ClassFest w Kiszyniowie.

Podczas mołdawskiego festiwalu ClassFest 2017 (1-6 maja), który gromadzi przedstawicieli artystycznych z różnych krajów, Marcin Brzozowski, wykładowca słynnej łódzkiej Szkoły Filmowej, którą kończyli m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda i Krzysztof Kieślowski, poprowadzi warsztaty dla studentów aktorstwa (4 maja, godz. 11.00, Akademia Muzyczna, Teatralna i Sztuk Pięknych, str. Alexei Mateevici 111). Zajęcia będą nosiły tytuł „Obecność aktora na scenie w dialogu z przestrzenią widza”.

Polski aktor i reżyser, Marcin Brzozowski wykłada na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, jest także założycielem stowarzyszenia absolwentów i wykładowców tej uczelni „Targowa 62” oraz twórcą Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora Monofest.

Podczas festiwalu ClassFest, 2 maja o godz. 19.30 w kiszyniowskim Teatrze Narodowym im. Eugen Ionesco (bd. Grigore Vieru 11) zaprezentuje również  przedstawienie „Jesteśmy”, w swojej reżyserii, wykonywane przez ukraiński Teatr Pralnia.

Założona w 1948 roku Szkoła Filmowa w Łodzi to jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie. W programie studiów kładzie szczególny nacisk na ćwiczenia praktyczne. Kształci reżyserów, operatorów, animatorów, fotografików, scenarzystów, montażystów, kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej oraz aktorów, zarówno filmowych, jak i teatralnych z wielu krajów świata.

Więcej o Szkole Filmowej na www.filmschool.lodz.pl

 

ClassFest

from to
Scheduled Teatr

Performans „Aktorki” w REACTOR de creație și

Performanceul „Actrițe” de Michał Telega, co-producția Teatrului Post-Național Interfonic și a Institutului Polonez din București va avea trei reprezentații la REACTOR de creație și experiment pe 26 aprilie la Cluj-Napoca.
26 04.2024 Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia