1.06.2017 - 3.06.2017 Teatr, Wydarzenia

Polska bajka w radiowym teatrze

Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi słuchacze będą mogli poznać magię radiowego teatru już w sobotę 3 czerwca na antenie Radio Romania Cultural. We współpracy z Instytutem Polskim przygotowało ono przedstawienie pt. „Najmniejszy bal świata”, na podstawie tekstu autorstwa młodej polskiej dramatopisarki Maliny Prześlugi.

Radiowe przedstawienie z udziałem aktorów Teatru Nottara opowiada o Królewnie Migawce. Dziewczynka, po tajemniczym zniknięciu swoich rodziców, wyrusza w podróż, w czasie której poznaje odpowiedzi na pytania ważne w życiu każdego człowieka. Dzięki spotkanym postaciom poznaje też wartość prawdziwej przyjaźni i znaczenie tak ważnych słów jak proszę, dziękuję i przepraszam.

Słuchowisko rekomendowane dla dzieci w wieku 6-11 lat zostanie wyemitowane na antenie Radio Romania Cultural, radioromaniacultural.ro, w sobotę 3 czerwca, o godz. 9.00.

Uroczysta premiera radiowego przedstawienia z udziałem publiczności z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 1 czerwca, godz. 11.00, w Teatrze Nottara w Bukareszcie w sali „George Constantin” (Bulwar Magheru 20). 

Instytut Polski wsparł tłumaczenie i produkcję przedstawienia „Najmniejszy bal świata”.

Więcej informacji: tnr.srr.ro/articole

from to
Scheduled Teatr Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Film oscarowy na festiwalu One World Romania

Polską nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Dokument można będzie zobaczyć w Bukareszcie w dniach 6 i 7 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania.
06 04.2024 07 04.2024 Kino, Wydarzenia

Polski dokument na Echa Ji.hlava w Bukareszcie

Film dokumentalny „Odległości” Mateja Bobrika zostanie pokazany 21 marca w Bukareszcie w ramach programu „Echa Ji.hlava”, organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Ji.hlava i Czeskie Centrum w Bukareszcie, we współpracy z Instytutem Polskim .
21 03.2024 Kino, Wydarzenia