13.06.2018 - 28.06.2018 Muzyka, Wydarzenia

Ogród otwarty – spotkanie z poezją

Co powiecie na wieczór z polską poezją w aktorskim wykonaniu i przy dźwiękach fletu? Na takie spotkanie, przygotowane we współpracy z PlanetaPoeziei, zapraszamy do ogrodu Instytutu Polskiego w Bukareszcie już we czwartek 28 czerwca. Jeśli lubicie poezję lub przeciwnie, kojarzy Wam się ona z czymś mało ciekawym, przyjdźcie, by przekonać się, że może być inaczej!

Po raz kolejny otwieramy dla Was Instytut Polski w Bukareszcie po zwykłych godzinach pracy, byście mogli nas odwiedzić, bez względu na to jak długo pracujecie. Tym razem zapraszamy do naszego ogrodu w godzinach 19.00-21.00 na spotkanie z twórcami projektu PlanetaPoeziei. Na ten wieczór specjalnie dla naszych gości przygotowali oni polski program. Znajdą się w nim recytowane w języku rumuńskim utwory dwójki laureatów literackiej nagrody Nobla: Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej, a także Zbigniewa Herberta (2018 rok ustanowiony został w Polsce Rokiem Herberta), Tadeusza Różewicza czy Stanisława Barańczaka. Wiersze będą recytowali aktorzy Cristina Buburuz i Silviu Geamănu, a na flecie będzie im towarzyszyła Cezara Comsa.

Polskich poetów tworzących w XX wieku będziecie mogli poznać dzięki wybitnym tłumaczeniom ich twórczości na język rumuński autorstwa profesora Constantina Geambașu i Passionarii Stoicescu. 

Poza spotkaniem z poezją „Ogród otwarty” jak zwykle będzie okazją do skorzystania z mediateki Instytutu Polskiego, w której znajdziecie prawie 5 tysięcy książek w języku polskim i rumuńskim, filmy z napisami angielskimi i w innych językach obcych, a także polską muzykę. Więcej o mediatece >>> 

Zapraszamy 28 czerwca do naszej siedziby przy ulicy Popa Savu 28, tuż koło stacji metra Aviatorilor. 

Poniżej znajdziecie program czwartkowego spotkania:
✔18:30 – otwieramy Instytut Polski dla tych, którzy nie mogą przyjść w zwykłych godzinach naszej pracy; to świetna okazja, aby zapisać się do naszej mediateki (a w niej znajdziecie m.in. nowości muzyczne, filmowe i literackie)
✔19:00 – 19:15 – krótka opowieść o Krakowie – najbardziej literackim mieście w Polsce
✔19:30 – 20:30 – „Planeta Poezji. W 80 spotkań poetyckich dookoła świata” (widowisko literacko-muzyczne)

Zabierzcie znajomych i pamiętajcie, czerwiec to nie tylko mundialowa piłkarska gorączka!

from to
Scheduled Muzyka Wydarzenia

Dzień filmu polskiego w Sfântu Gheorghe 🗓

W sobotę 30 października, w Kinie Arta w Sfântu Gheorghe dorośli i dzieci będą mogli zobaczyć trzy polskie filmy.
30 10.2021 Kino, Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu Timisoara Jazz Festival

Skrzypek Mateusz Smoczyński zagości w Timiszoarze z solowym koncertem podczas XII edycji festiwalu jazzowego, który odbędzie się w dniach 28-31 października 2021.
30 10.2021 Muzyka, Wydarzenia