20.08.2018 - 25.08.2018 Sztuki wizualne

Plein Air z okazji stuleci Polski i Rumunii

Polscy i rumuńscy studenci malarstwa spotkają się w dniach 20-25 sierpnia 2018 r. w Klużu-Napoce podczas pleneru „Plein Air – Stulecie”. W ten sposób uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i Wielkiego Zjednoczenia Rumunii. Instytut Polski w Bukareszcie jest partnerem tego wydarzenia.

Młodzi artyści z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Uniwersytetu Sztuki i Designu z Klużu-Napoce podczas pobytu w Rumunii będą nie tylko rozwijali swój warsztat pod opieką profesorów z obu uczelni. Celem spotkania jest także odkrywanie wspólnej historii, nawiązanie znajomości, wymiana doświadczeń naukowych i artystycznych.

Obie uczelnie poprzez letnie warsztaty organizowane w Polsce i Rumunii kontynuują współpracę akademicko-artystyczną , która od początku wspiera Instytutu Polski w Bukareszcie. Pierwsze tegoroczne warsztaty odbyły się w Polsce, drugie będą miały miejsce w pawilonie Wydziału Malarstwa UAD Klużu-Napoce w Parku Centralnym.

Obóz Plein Air wspierają Instytut Polski w Bukareszcie, Panemar, Moldovan – Zakłady Spożywcze Sânnicoara i Smida Park.

Więcej informacji >>>

from to
Scheduled Sztuki wizualne

Performans „Aktorki” w REACTOR de creație și

Performanceul „Actrițe” de Michał Telega, co-producția Teatrului Post-Național Interfonic și a Institutului Polonez din București va avea trei reprezentații la REACTOR de creație și experiment pe 26 aprilie la Cluj-Napoca.
26 04.2024 Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

O II wojnie światowej w Târgu-Jiu 🗓

Osiemdziesiąt pięć lat po wybuchu II wojny światowej Polska, jej pierwsza ofiara, przypomina o najbardziej dramatycznym konflikcie zbrojnym w historii świata. Opowiada o nim wystawa, która do 22 marca br. będzie prezentowana w holu Uniwersytetu im. Constantina Brâncuşi w Târgu-Jiu.
12 03.2024 22 03.2024 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia