Capella Cracoviensis wykonuje repertuar począwszy od utworów z epoki średniowiecza, aż po romantyczne opery i repertuar współczesny. Wykorzystuje przy tym instrumenty z dawnych epok i historyczne praktyki wykonawcze.
Zespołowi, który jest jedną z wizytówek miasta Krakowa, towarzyszy orkiestra. Capella Cracoviensis powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza. Dzieło tworzenia zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył on Stanisławowi Gałońskiemu. Z biegiem lat Capella Cracoviensis stała się samodzielnym zespołem, a od listopada 2008 roku jej dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Jan Tomasz Adamus.
Koncert w Bukareszcie w ramach XIII edycji Festiwalu Muzyki Dawnej odbędzie się 27 listopada 2018 roku o godz. 19.00 w Teatrze Narodowym (Bulevardul Nicolae Bălcescu 2) w Sali Media.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”. Wspiera je także Instytut Polski w Bukareszcie.
Program koncertu Schütz • Pękiel • Bach:
Wacław z Szamotuł: Już się zmierzcha
Heinrich Schütz: Musikalische Exequien
Bartłomiej Pękiel: Dulcis amor Jesu
Johann Sebastian Bach: motet Komm Jesu komm
Chór Capelli Cracoviensis:
Michalina Bienkiewicz, Antonina Ruda – sopran
Łukasz Dulewicz, Ilona Szczepańska – alt
Szczepan Kosior, Piotr Szewczyk – tenor
Marek Opaska, Sebastian Szumski – bas
Justyna Młynarczyk – viola da gamba
Frank Pschichholz – teorba
Jan Tomasz Adamus – dyrygent
Informacja dotycząca bezpłatnych wejściówek >>>