11.03.2020 - 30.06.2020 Aktualności, Koronawirus

#PomagajNieCzekaj – wydrukuj plakat

W najbliższych tygodniach będziemy zmagali się z koronawirusem. To czas, kiedy musimy sobie pomagać, dlatego Instytut Polski w Bukareszcie zachęca do udziału w akcji pomocy sąsiedzkiej #PomagajNieCzekaj. Zobacz, co ty możesz zrobić dla siebie i innych.

Zacznij od starszych sąsiadów, najbardziej zagrożonych wirusem COVID-19, którzy mogą się bać wyjść po zakupy czy do apteki.

Wystarczy:

  • wydrukować plakat
  • wpisać swój nr mieszkania albo/i telefonu
  • przykleić na klatce

To niewiele, ale wystarczy, żeby okazać solidarność.

Pomysł akcji wyrósł z odruchu serca warszawiaków, którzy na jednej z klatek schodowych wywiesili ogłoszenie skierowane do starszych sąsiadów. Kilka dni później polska organizacja pozarządowa „W imieniu”, która w 2018 r. zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz syryjskich dzieci, przygotowała plakat. Wydrukuj go i wywieś w swoim bloku.

Pobierz plakat w wersji rumuńskiej w formacie PDF lub PNG:

PDF >>>

PNG >>>

Znajdziesz go też na Facebooku >>>

 

 

from to
Scheduled Aktualności >Koronawirus

27 stycznia – Międzynarodowy Dzień Pamięci o

Na początku grudnia 2022 r. Lidia Maksymowicz, ocalała z niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Auschwitz, przyjechała z wisytą do Rumunii, w celu promocji rumuńskiego tłumaczenia swojej książki „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić”, opublikowanej przez wydawnictwo BookZone.
27 01.2023 28 01.2023 Aktualności

Nowy album zespołu Riverside 🗓

Niezwykle popularny w Rumunii polski zespół rocka progresywnego, Riverside, wydał nowy album, zatytułowany ID.ENTITY, na którym znalazło się siedem własnych kompozycji.
27 01.2023 Aktualności

Polski film nominowany do Oscara i Cezara

Polski film „Io” otrzymał dwie ważne nominacje – do Oscarów i do Cezarów, obie w kategorii Najlepszy Zagraniczny Film Pełnometrażowy.
26 01.2023 Aktualności