11.03.2020 - 30.06.2020 Aktualności, Koronawirus

#PomagajNieCzekaj – wydrukuj plakat

W najbliższych tygodniach będziemy zmagali się z koronawirusem. To czas, kiedy musimy sobie pomagać, dlatego Instytut Polski w Bukareszcie zachęca do udziału w akcji pomocy sąsiedzkiej #PomagajNieCzekaj. Zobacz, co ty możesz zrobić dla siebie i innych.

Zacznij od starszych sąsiadów, najbardziej zagrożonych wirusem COVID-19, którzy mogą się bać wyjść po zakupy czy do apteki.

Wystarczy:

  • wydrukować plakat
  • wpisać swój nr mieszkania albo/i telefonu
  • przykleić na klatce

To niewiele, ale wystarczy, żeby okazać solidarność.

Pomysł akcji wyrósł z odruchu serca warszawiaków, którzy na jednej z klatek schodowych wywiesili ogłoszenie skierowane do starszych sąsiadów. Kilka dni później polska organizacja pozarządowa „W imieniu”, która w 2018 r. zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz syryjskich dzieci, przygotowała plakat. Wydrukuj go i wywieś w swoim bloku.

Pobierz plakat w wersji rumuńskiej w formacie PDF lub PNG:

PDF >>>

PNG >>>

Znajdziesz go też na Facebooku >>>

 

 

from to
Scheduled Aktualności >Koronawirus

Instytut Polski zamknięty 3 czerwca 🗓

Uprzejmie informujemy, że w czwartek, 3 czerwca, z okazji święta Bożego Ciała, Instytut Polski w Bukareszcie będzie zamknięty. Dziękujemy za zrozumienie.
02 06.2021 03 06.2021 Aktualności

Instytut Polski zamknięty 🗓

Z okazji katolickich świąt Wielkanocnych, Instytut Polski będzie zamknięty w poniedziałek, 5 kwietnia. Wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom, którzy też teraz obchodzą Wielkanoc, życzymy Wesołych Świąt!
01 04.2021 05 04.2021 Aktualności

30. rocznica współpracy wyszehradzkiej 🗓

Trzydzieści lat temu, 15 lutego 1991 r., prezydenci Polski i Czechosłowacji oraz premier Węgier podpisali na zamku w Wyszehradzie na Węgrzech Deklarację o współpracy Czeskiej i Słowackiej Republiki Federacyjnej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Węgierskiej w dążeniu do integracji europejskiej.
31 05.2021 Aktualności