13.03.2020 Aktualności, Koronawirus

Zawieszenie kursów języka polskiego

W związku z sytuacją epidemiologiczną i odwołaniem zajęć na uczelniach wyższych w Rumunii, od dnia 13 marca 2020 roku kursy języka polskiego organizowane przez Instytut Polski w Bukareszcie na Uniwersytecie Bukareszteńskim zostają zawieszone do odwołania.

W momencie unormowania się sytuacji epidemiologicznej oraz po wznowieniu zajęć na uczelniach wyższych, kursy zostaną wznowione. 

Informacja o ponownym rozpoczęciu zajęć, prowadzonych przez Panią Justynę Szczepaniak, zostanie opublikowana na stronie www.culturapoloneza.ro oraz Facebook’u Instytutu Polskiego www.fb.com/insitututlpolonez. W miarę możliwości kursantom przekaże ją także e-mailowo lektorka języka polskiego.

Instytut Polski w Bukareszcie

Scheduled Aktualności >Koronawirus

27 stycznia – Międzynarodowy Dzień Pamięci o

Na początku grudnia 2022 r. Lidia Maksymowicz, ocalała z niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Auschwitz, przyjechała z wisytą do Rumunii, w celu promocji rumuńskiego tłumaczenia swojej książki „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić”, opublikowanej przez wydawnictwo BookZone.
27 01.2023 28 01.2023 Aktualności

Nowy album zespołu Riverside 🗓

Niezwykle popularny w Rumunii polski zespół rocka progresywnego, Riverside, wydał nowy album, zatytułowany ID.ENTITY, na którym znalazło się siedem własnych kompozycji.
27 01.2023 Aktualności

Polski film nominowany do Oscara i Cezara

Polski film „Io” otrzymał dwie ważne nominacje – do Oscarów i do Cezarów, obie w kategorii Najlepszy Zagraniczny Film Pełnometrażowy.
26 01.2023 Aktualności