16.06.2020 - 23.06.2020 Inne, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Narracje międzypokoleniowe – warsztaty teatralne online

Duet polski artystów w czerwcu 2020 roku w rumuńskim Siedmiogrodzie prowadzi warsztaty online poświęcone wideostorytellingowi i narracjom międzypokoleniowym. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele środowiska artystycznego z Klużu.

Janek Turkowski i Iwona Nowacka na zaproszenie cenionego Stowarzyszenia Reaktor Kreacji i Eksperymentu z Klużu-Napoki prowadzą zajęcia w ramach projektu Luka. Narracje międzypokoleniowe.

Warsztaty teatralne odbywające się w dniach 16-23 czerwca 2020 roku poruszają m.in. tematykę życia codziennego w państwach bloku komunistycznego oraz promują dialog międzypokoleniowy między seniorami i młodszą generacją w celu przekazania osobistych doświadczeń z tamtego okresu.

Prace wideo uczestników warsztatów przygotowane pod okiem Polaków zostaną opublikowane online pod koniec czerwca.

Janek Turkowski jest twórcą łączącym elementy teatru i performansu oraz niecodziennych narracji. Pracuje w Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie. Ponadto działa jako menedżer kultury i kurator.

Iwona Nowicka jest tłumaczką z języka niemieckiego i kuratorką. W ramach duetu Nowicka & Turkowski realizuje spektakle teatralne z gatunku wideogawędy.

Instytut Polski w Bukareszcie współfinansuje warsztaty.

Więcej informacji: www.reactor-cluj.com.www.facebook.com/ReactorCluj

from to
Scheduled Inne Sztuki wizualne Teatr Wydarzenia

Sztuka w czasach pandemii – Cultural Management

Zajmujących się sztukami performatywnymi artystów, menedżerów i promotorów kultury, producentów czy dziennikarzy z Rumunii i Republiki Mołdawii zapraszamy do udziału w czwartej edycji Akademii Managementu Kulturalnego (Cultural Management Academy). Rekrutacja trwa do 5 lipca 2020 r.
18 06.2020 05 07.2020 Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Festiwal Teatralny w Sybinie pierwszy raz online

Największy i najważniejszy w Rumunii i Europie Środkowo-Wschodniej Międzynarodowy Festiwal Teatralny (FITS) w Sybinie po raz pierwszy z powodu pandemii koronawirusa odbędzie się w dniach 12-21 czerwca 2020 roku wyłącznie online. W programie znajdą się też przedstawienia polskich wybitnych twórców teatralnych.
12 06.2020 21 06.2020 Teatr, Wydarzenia

Polska na Festiwalu Filmu Europejskiego 🗓

Dwa polskie filmy młodych reżyserów można obejrzeć online w dniach 17-21 czerwca 2020 roku w ramach nietypowej, 24. edycji Festiwalu Filmu Europejskiego. Cała sekcja #EUShorts, w ramach której są prezentowane, jest dostępna bezpłatnie na platformie TIFF Unlimited. Instytut Polski w Bukareszcie jest partnerem wydarzenia.
17 06.2020 21 06.2020 Kino, Wydarzenia