18.06.2020 - 5.07.2020 Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Sztuka w czasach pandemii – Cultural Management Academy 2020

Zajmujących się sztukami performatywnymi artystów, menedżerów i promotorów kultury, producentów czy dziennikarzy z Rumunii i Republiki Mołdawii zapraszamy do udziału w czwartej edycji Akademii Managementu Kulturalnego (Cultural Management Academy). Rekrutacja trwa do 5 lipca 2020 r.

Tegoroczna edycja programu odbędzie się w dniach 27 lipca – 1 sierpnia 2020 r. pod hasłem Laboratorium nieobecnego ciała. Scenariusze readaptacji w sztukach performatywnych” w formule online.

W czasie akademii doświadczeni wykładowcy z różnych krajów Europy dzielą się swoją wiedzą z uczestnikami zajęć. Zaletą programu jest jego kameralna formuła – liczba uczestników poszczególnych edycji nie przekracza 15 osób.

Akademia Managementu Kulturalnego to projekt zainicjowany w Rumunii w 2017 roku przez klaster europejskiej sieci instytutów kultury EUNIC Romania, organizowany przez Goethe-Institut w Bukareszcie i stowarzyszenie Colectiv A i w 2020 roku współfinansowany przez AFCN oraz członków EUNIC.

Do 2019 roku akademia miała charakter regionalnego programu podyplomowego skierowanego do menedżerów kultury z różnych krajów. W tym roku jest adresowana do Rumunów i Mołdawian, a ze względu na pandemię koronawirusa będzie w całości organizowana online.

Instytut Polski w Bukareszcie od pierwszej edycji programu finansuje udział w nim polskich wykładowców.

Szczegóły i formularz aplikacyjny: https://colectiva.ro/proiecte/cultural-management-academy/inscrie-te/

from to
Scheduled Aktualności Sztuki wizualne Wydarzenia

CinePOLSKA – Festiwal Filmu Polskiego w Rumunii

Cztery z najnowszych polskich produkcji filmowych będą mogli obejrzeć widzowie 17. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych CinePOLSKA w okresie 3-7 listopada 2021 roku.
03 11.2021 07 11.2021 Kino, Wydarzenia

Rok Stanisława Lema 🗓

W stulecie urodzin Stanisława Lem prezentujemy wystawę ilustracji Daniela Mroza do tekstów Lema, którą można oglądać na ogrodzeniu Pałacu Suțu - Muzeum Miasta Bukareszt, do 5 listopada.
19 10.2021 05 11.2021 Sztuki wizualne