18.06.2020 - 5.07.2020 Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Sztuka w czasach pandemii – Cultural Management Academy 2020

Zajmujących się sztukami performatywnymi artystów, menedżerów i promotorów kultury, producentów czy dziennikarzy z Rumunii i Republiki Mołdawii zapraszamy do udziału w czwartej edycji Akademii Managementu Kulturalnego (Cultural Management Academy). Rekrutacja trwa do 5 lipca 2020 r.

Tegoroczna edycja programu odbędzie się w dniach 27 lipca – 1 sierpnia 2020 r. pod hasłem Laboratorium nieobecnego ciała. Scenariusze readaptacji w sztukach performatywnych” w formule online.

W czasie akademii doświadczeni wykładowcy z różnych krajów Europy dzielą się swoją wiedzą z uczestnikami zajęć. Zaletą programu jest jego kameralna formuła – liczba uczestników poszczególnych edycji nie przekracza 15 osób.

Akademia Managementu Kulturalnego to projekt zainicjowany w Rumunii w 2017 roku przez klaster europejskiej sieci instytutów kultury EUNIC Romania, organizowany przez Goethe-Institut w Bukareszcie i stowarzyszenie Colectiv A i w 2020 roku współfinansowany przez AFCN oraz członków EUNIC.

Do 2019 roku akademia miała charakter regionalnego programu podyplomowego skierowanego do menedżerów kultury z różnych krajów. W tym roku jest adresowana do Rumunów i Mołdawian, a ze względu na pandemię koronawirusa będzie w całości organizowana online.

Instytut Polski w Bukareszcie od pierwszej edycji programu finansuje udział w nim polskich wykładowców.

Szczegóły i formularz aplikacyjny: https://colectiva.ro/proiecte/cultural-management-academy/inscrie-te/

from to
Scheduled Aktualności >Sztuki wizualne >Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu w Garanie 🗓

Utalentowany polski zespół Ciśnienie wystąpi po raz pierwszy w Rumunii na scenie Gărâna Jazz Festival odbywającego się w dniach 7-10 lipca.
10 07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polsko-ukraińska muzyka na festiwalu Jazzunique w Bukareszcie

Po dziesięciu latach polsko-ukraiński zespół Dagadana wraca do Bukaresztu i 1 lipca zagra wyjątkowy koncert na festiwalu JAZZUNIQUE w klubie Green Hours.
01 07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Festiwal Filmu Europejskiego w Timiszoarze 🗓

Film „Sonata”, pełnometrażowy debiut Bartosza Blaschke będzie można zobaczyć w Timiszoarze podczas Festiwalu Filmu Europejskiego, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca.
26 06.2022 Kino, Wydarzenia