9.07.2021 Muzyka, Wydarzenia

Polski jazz w Garanie

Utalentowany polski zespół Miłosz Bazarnik Trio wystąpi po raz pierwszy w Rumunii na scenie Gărâna Jazz Festival odbywającego się w dniach 7-11 lipca 2021 roku.

Po ubiegłorocznym, niezwykle entuzjastycznym przyjęciu koncertu polskiej pianistki Kasi Pietrzko, tego lata na festiwalowej scenie wystąpi Miłosz Bazarnik Trio, którego udział na festiwalu wspiera Instytut Polski w Bukareszcie.

Miłosz Bazarnik Trio tworzą młodzi polscy wirtuozi pod przewodnictwem pianisty Miłosza Bazarnika. Ich muzyka inspirowana jest skandynawskim jazzem, a zwłaszcza muzyką słynnego szwedzkiego Esbjörn Svensson Trio. Debiutancki album „Trip of a Lifetime” (2018) jest hołdem złożonym szwedzkiemu pianiście i zawiera ciekawe rozwiązania harmoniczne na strukturach zaczerpniętych ze współczesnego jazzu i muzyki klasycznej.

Koncert odbędzie się w piątek, 9 lipca, na scenie w Poiana Lupului.

Miłosz Bazarnik – fortepian, fender Rhodes

Mikołaj Sikora – kontrabas

Liliana Zieniawa – perkusja

Pełen program festiwalu: www.garana-jazz.ro

Scheduled Muzyka >Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu w Garanie 🗓

Utalentowany polski zespół Ciśnienie wystąpi po raz pierwszy w Rumunii na scenie Gărâna Jazz Festival odbywającego się w dniach 7-10 lipca.
10 07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polsko-ukraińska muzyka na festiwalu Jazzunique w Bukareszcie

Po dziesięciu latach polsko-ukraiński zespół Dagadana wraca do Bukaresztu i 1 lipca zagra wyjątkowy koncert na festiwalu JAZZUNIQUE w klubie Green Hours.
01 07.2022 Muzyka, Wydarzenia

O życiu i twórczości Fryderyka Chopina w

Instytut Polski w Bukareszcie proponuje suczawskiej publiczności nową wystawę zorganizowaną we współpracy z Muzeum Narodowym Bukowiny i dedykowaną jednemu z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów epoki romantyzmu, Fryderykowi Chopinowi.
20 06.2022 10 07.2022 Muzyka