1.08.2021 Kino, Wydarzenia

Filmy europejskie nad Morzem Czarnym

Niezwykłą opowieść o rodzinie Żabińskich, która podczas II wojny światowej ratowała Żydów ukrywając ich w swojej willi w warszawskim zoo, będzie można zobaczyć 1 sierpnia podczas otwarcia festiwalu Cinemascop w Eforie Sud.

„Letni Ogród” w Eforie Sud (ul. Tudor Vladimirescu 2) po raz czwarty gości festiwal Cinemascop. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-8 sierpnia. Projekcje filmów będą się rozpoczynały w każdy wieczór o godz. 21.00, natomiast w ciągu dnia najmłodsi będą mogli wziąć udział w różnych warsztatach kreatywnych. Dodatkowo, w ogrodzie, zostanie też otwarta galeria sztuki, którą będzie mógł odwiedzić każdy chętny. Wszystkie wydarzenia mają wstęp wolny.

Festiwal otworzy w niedzielę, 1 sierpnia, projekcja filmu „Azyl”, opowiadającego historię Jana Żabińskiego, dyrektora warszawskiego zoo, oraz jego żony Antoniny, którzy w czasie II wojny światowej uratowali ponad 300 Żydów, ukrywając ich w swojej willi w ogrodzie zoologicznym. Za pomoc żydom, Polacy dostali tytuł „Sprawiedliwy wśród narodów świata” Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie.

AZYL

2017, SUA, 126 min., film biograficzny, dramat

film w języku angielskim, napisy w języku rumuńskim

Reżyseria: Niki Caro

Obsada aktorska: Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Daniel Brühl itd.

Cały program festiwalu

Scheduled Kino >Wydarzenia

Polska obecność na festiwalu filmowym TIFF w

Długometrażowy debiut polskiego reżysera Damiana Kocura będzie miał premierę w Rumunii podczas 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transilvania - TIFF w Klużu-Napoce, który odbędzie się w dniach 9-18 czerwca.
11 06.2023 13 06.2023 Kino, Wydarzenia

Film niemy z muzyką organową na żywo

Projekcji filmu "Mocny Człowiek" będzie towarzyszyła improwizacja organowa w wykonaniu Karola Mossakowskiego.
10 06.2023 Kino, Muzyka, Wydarzenia

Wieczór z polskim dokumentem w Bukareszcie 🗓

Film dokumentalny „Lombard” w reżyserii Łukasza Kowalskiego będzie można zobaczyć w poniedziałek, 29 maja, w Centrum Czeskim w Bukareszcie w ramach projektu Documentary Mondays. Wstęp wolny!
29 05.2023 Kino, Wydarzenia