2.09.2021 - 5.09.2021 Muzyka, Wydarzenia

Polska muzyka na festiwalu Jazz in the Park w Klużu

Pianistka Hania Rani i DJ Kornelia Binicewicz - znana pod pseudonimem Ladies on Records, zagrają podczas tegorocznego festiwalu Jazz in the Park w Cluj-Napoca, który odbędzie się w dniach 2-5 września.

Hania Rani jest pianistką, kompozytorką i artystką, której życie podzielone jest między dwa kraje: Polskę, kraj, w którym się urodziła i tworzy, oraz Niemcy, kraj, w którym studiowała muzykę i gdzie  nadal realizuje liczne projekty.

Jej debiutancki album „Esja” przyniósł jej międzynarodowe uznanie, nominacje w pięciu głównych kategoriach w czasie Gali Fryderyków (polski odpowiednik Nagród Grammy), tytuł „Odkrycie Roku” w 2019 roku oraz Nagrodę Sanki, przyznawaną przez uznanych polskich dziennikarzy, dla najciekawszej postaci w polskiej muzyce. Oprócz swoich płyt, Rani, komponuje także muzykę do filmów i sztuk teatralnych. Na swoim koncie ma m.in. muzykę do filmu fabularnego „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego oraz do spektaklu teatralnego „Nora” w reżyserii Michała Zdunika.

W swoim najnowszym albumie „Home” artystka zgłębia znaczenie słowa „dom” – przestrzeni, które przez przypadek, z potrzeby lub czystego wyboru goszczą nas, a także przestrzeni, które musimy porzucić.

Koncert Hania Rani Trio, w ramach festiwalu Jazz in the Park, odbędzie się w niedzielę, 5 września o godz. 20:00 w Narodowym Parku Etnograficznym „Romulus Vuia” w Klużu-Napoce.

Dzień wcześniej, 4 września o godz. 16.00 na scenie kampusu Akademii Rolniczej i Weterynaryjnej (USAMV) w Klużu-Napoce (Calea Mănăștur nr 3-5) zagra Kornelia Binicewicz, która występuje pod pseudonimem „Ladies on Records”. DJ, kolekcjonerka płyt i antropolog kultury, Kornelia Binicewicz mieszka obecnie w Stambule, w Turcji. Przeniosła się tam w 2015 roku, by odkrywać kobiecą muzykę w Turcji i na Bliskim Wschodzie. Podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu opowieści, które może wykorzystać w swoich kompozycjach.

Pełny program festiwalu  <<<

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu w Garanie 🗓

Utalentowany polski zespół Ciśnienie wystąpi po raz pierwszy w Rumunii na scenie Gărâna Jazz Festival odbywającego się w dniach 7-10 lipca.
10 07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polsko-ukraińska muzyka na festiwalu Jazzunique w Bukareszcie

Po dziesięciu latach polsko-ukraiński zespół Dagadana wraca do Bukaresztu i 1 lipca zagra wyjątkowy koncert na festiwalu JAZZUNIQUE w klubie Green Hours.
01 07.2022 Muzyka, Wydarzenia

O życiu i twórczości Fryderyka Chopina w

Instytut Polski w Bukareszcie proponuje suczawskiej publiczności nową wystawę zorganizowaną we współpracy z Muzeum Narodowym Bukowiny i dedykowaną jednemu z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów epoki romantyzmu, Fryderykowi Chopinowi.
20 06.2022 10 07.2022 Muzyka