11.09.2021 Kino, Wydarzenia

Polskie kino na Alpin Film Festival

Dokument „Ściana cieni”, najbardziej nagradzana produkcja ostatniego roku spośród filmów o tematyce górskiej, zostanie po raz pierwszy pokazany w Rumunii podczas 6. edycji Alpin Film Festival. Wśród gości na sali znajdzie się także reżyser - Eliza Kubarska.

„Ściana cieni” podąża śladami rodziny Szerpów, która łamie tabu i wspina się na Kumbhakarnę, najświętszą z gór, aby zebrać pieniądze potrzebne na wsparcie edukacji syna.

Obserwowani z bliska przez Elizę Kubarską, dołączają do wyprawy na górę, która nigdy wcześniej nie była zdobyta. Reżyserce, która sama jest doświadczoną alpinistką, udaje się uchwycić oszałamiające obrazy majestatycznego krajobrazu.

Obecna na pokazie dokumentu Eliza Kubarska opowie widzom szczegóły wydarzeń zza kamery i odpowie na wszystkie pytania publiczności.

Film zdobył główną nagrodę na Banff Centre Mountain Film Festival w Kanadzie, najważniejszym festiwalu filmów górskich na świecie.

Pokaz odbędzie się w sobotę 11 września, o godzinie 20:30, w Centrum Kultury Reduta w Braszowie (ul. Apollonia Hirscher 8).

Wstęp jest bezpłatny, w limicie miejsc. Rezerwacje 👉 https://eventbook.ro/film/bilete-alpin-film-festival-2021-peretele-umbrelor

ŚCIANA CIENI

2020, Niemcy / Polska / Szwajcaria, 95 min

film z rumuńskimi napisami

Scheduled Kino Wydarzenia

Dzień filmu polskiego w Sfântu Gheorghe 🗓

W sobotę 30 października, w Kinie Arta w Sfântu Gheorghe dorośli i dzieci będą mogli zobaczyć trzy polskie filmy.
30 10.2021 Kino, Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu Timisoara Jazz Festival

Skrzypek Mateusz Smoczyński zagości w Timiszoarze z solowym koncertem podczas XII edycji festiwalu jazzowego, który odbędzie się w dniach 28-31 października 2021.
30 10.2021 Muzyka, Wydarzenia