2.04.2022 Inne

Szkiełko Korczaka – warsztaty online

Zapraszamy do dyskusji na temat praw dziecka i tego, jak rozmawiać o nich z dziećmi. Warsztaty, w których odkrywamy pedagogikę Janusza Korczaka, ale przede wszystkim wizję, która pokazuje nam, jak możemy stworzyć relację partnerstwa z dziećmi.

Warsztaty odbędą się online, na platformie Zoom, w sobotę 2 kwietnia od godziny 10.00 i potrwają około godziny. To już drugie spotkanie na ten temat, ale do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na adres e-mail: anna.nicolau@instytutpolski.pl aby otrzymać link do spotkania na zoom drogą mailową.
Podczas spotkania przedstawimy bardziej praktyczne sposoby na ułatwienie dyskusji z dziećmi na temat ich praw: mapę, która poprowadzi dzieci, i scenariusz zajęć, który może być twoim kompasem w tej podróży.
Zapraszamy jednocześnie do dołączenia do dedykowanej grupy, w której znajdziecie wszystkie materiały, między innymi prezentację z ostatniego spotkania: link
Chcesz dowiedzieć się więcej o Korczaku? Tutaj wprowadzenie

Scheduled Inne

„Kwiat paproci” teraz także z opowieściami z

Prezentujemy nowe wydanie naszej książki z podkarpackimi opowieściami ludowymi.
18 12.2022 31 12.2022 Inne

Wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny!” w

W tym roku minęły 83 lata od wybuchu II wojny światowej. 83 lata później znowu mówimy NIE wojnie! Od 19 grudnia 2022 do 30 stycznia 2023 na ogrodzeniu Muzeum Zjednoczenia w Jassach będzie można obejrzeć emocjonującą polsko-ukraińską wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny!”.
19 12.2022 30 01.2023 Historia, Inne

Nagrody im. Janusza Korczaka przyznane po raz

17 listopada br., podczas uroczystej gali w Narodowym Muzeum Sztuki w Bukareszcie, po raz dziesiąty wręczono Nagrody Praw Dziecka im. Janusza Korczaka. Wydarzenie miało szczególny wymiar, ponieważ po raz pierwszy statuetki zostały przyznane dzieciom - w 6 kategoriach uhonorowano młodych aktywistów i wolontariuszy, działających na rzecz ochrony praw dziecka. Podczas tegorocznej gali wręczone zostały także wyróżnienia z poprzedniej edycji, która ze względu na pandemię, odbyła się online.  
17 11.2022 Aktualności, Inne