2.04.2022 Inne

Szkiełko Korczaka – warsztaty online

Zapraszamy do dyskusji na temat praw dziecka i tego, jak rozmawiać o nich z dziećmi. Warsztaty, w których odkrywamy pedagogikę Janusza Korczaka, ale przede wszystkim wizję, która pokazuje nam, jak możemy stworzyć relację partnerstwa z dziećmi.

Warsztaty odbędą się online, na platformie Zoom, w sobotę 2 kwietnia od godziny 10.00 i potrwają około godziny. To już drugie spotkanie na ten temat, ale do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na adres e-mail: anna.nicolau@instytutpolski.pl aby otrzymać link do spotkania na zoom drogą mailową.
Podczas spotkania przedstawimy bardziej praktyczne sposoby na ułatwienie dyskusji z dziećmi na temat ich praw: mapę, która poprowadzi dzieci, i scenariusz zajęć, który może być twoim kompasem w tej podróży.
Zapraszamy jednocześnie do dołączenia do dedykowanej grupy, w której znajdziecie wszystkie materiały, między innymi prezentację z ostatniego spotkania: link
Chcesz dowiedzieć się więcej o Korczaku? Tutaj wprowadzenie

Scheduled Inne

Ukraiński świat Marii Prymachenko na festiwalu FITS

W kontekście wojny na Ukrainie, podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Sybinie, Instytut Polski w Bukareszcie zaprezentuje wystawę poświęconą ukraińskiej artystce sztuki ludowej Marii Prymachenko. To kolejna okazja dla naszych krajów, by wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy w tych trudnych dniach wojny. Wystawę „Ukraiński świat Marii Prymachenko” można oglądać na ogrodzeniu kościoła ewangelickiego w Sybinie od 23 czerwca do 31 lipca 2022 roku.
23 06.2022 31 07.2022 Inne

Piknik w Muzeum Golești 🗓

Jak wygląda codzienne życie żołnierza? Co jedzą na misjach, jak utrzymują formę, jak się maskują żołnierze na misjach, czym różnią się mundury rumuńskie od innych krajów? Dowiecie się tego odwiedzając Muzeum Golești, gdzie polscy i rumuńscy żołnierze Wielonarodowej Dywizji Południowy-Wschód z Krajowej zaoferują Wam zabawę, edukację i konkursy z nagrodami. Wydarzenie będzie miało miejsce 25 czerwca 2022 w godzinach od 10.00 do 18.00!
25 06.2022 Inne

Dni Polskiego Dziedzictwa 🗓

Dni Polskiego Dziedzictwa to coroczny festiwal organizowany i odbywający się w Wielkiej Brytanii pod patronatem Ambasady RP w Londynie. Ideą Dni Polskiego Dziedzictwa jest promocja polskiej kultury, dziedzictwa minionych pokoleń oraz polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne kraju. W tym roku Instytut Polski w Bukareszcie dołączył po raz pierwszy do tej inicjatywy zarówno w Rumunii, jak i w Republice Mołdawii. Z tej okazji w maju zorganizowaliśmy cykl imprez kulinarnych prowadzonych przez Szefa Kuchni Lorka, zdobywcę II miejsca polskiej edycji konkursu Master Chef.
02 05.2022 12 05.2022 Inne