2.04.2022 Inne

Szkiełko Korczaka – warsztaty online

Zapraszamy do dyskusji na temat praw dziecka i tego, jak rozmawiać o nich z dziećmi. Warsztaty, w których odkrywamy pedagogikę Janusza Korczaka, ale przede wszystkim wizję, która pokazuje nam, jak możemy stworzyć relację partnerstwa z dziećmi.

Warsztaty odbędą się online, na platformie Zoom, w sobotę 2 kwietnia od godziny 10.00 i potrwają około godziny. To już drugie spotkanie na ten temat, ale do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na adres e-mail: anna.nicolau@instytutpolski.pl aby otrzymać link do spotkania na zoom drogą mailową.
Podczas spotkania przedstawimy bardziej praktyczne sposoby na ułatwienie dyskusji z dziećmi na temat ich praw: mapę, która poprowadzi dzieci, i scenariusz zajęć, który może być twoim kompasem w tej podróży.
Zapraszamy jednocześnie do dołączenia do dedykowanej grupy, w której znajdziecie wszystkie materiały, między innymi prezentację z ostatniego spotkania: link
Chcesz dowiedzieć się więcej o Korczaku? Tutaj wprowadzenie

Scheduled Inne

O j. polskim w Bibliotece im. Adama

Cześć, gąszcz, czyżyk, źdźbło, mitrężyć, dżdżysto, gżegżółka, chrząszcz – poznaj piękno języka polskiego dzięki wystawie przygotowanej w wersji rumuńskiej przez Instytut Polski w Bukareszcie. Wystawę można oglądać przez cały listopad, w Bibliotece im. Adama Mickiewicza w Kiszyniowie. Towarzyszyć jej będzie wiele dodatkowych wydarzeń.
06 11.2023 06 12.2023 Inne

Café Müller Dominika Więcka na Festiwalu Iridescent

W dniu 12 listopada 2023 r. o godz. 19.30 w Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie polski artysta Dominik Więcek zaprezentuje swój spektakl "Cafe Muller", inspirowany słynnym dziełem Piny Bausch.
12 11.2023 Inne, Sztuki wizualne

Piotr Socha w Rumunii 🗓

Piotr Socha, jeden z najbardziej lubianych polskich ilustratorów, znany z humorystycznych rysunków, przyjeżdża do Rumunii! 20 października będzie można go spotkać w Jassach i 21 października w Bukareszcie.
20 10.2023 21 10.2023 Inne