13.04.2022 - 31.05.2022 Inne

Opowieści terapeutyczne dla dzieci

Conform UNICEF, din 24 februarie 2022 până în prezent, peste 2,5 milioane de copii au fost forțați să plece din Ucraina și să-și găsească adăpost în alte țări. Gestionarea emoțiilor poate fi foarte dificilă pentru ei în această perioadă. Văzând această nevoie, Alicja Safarzyńska-Płatos, scriitoare și psiholoagă poloneză, a creat o serie de cărți terapeutice pentru copii cu scopul de a-i ajuta pe copiii refugiați, dar și pe cei care-i primesc în casele lor să înțeleagă și să se adapteze mai ușor în noua realitate.

📚 Pierwsza opowieść, „Bohaterowie też płaczą”, jest dedykowana dzieciom uchodźców, druga opowieść, „Spotkanie z bohaterem”, dzieciom z rodzin przyjmujących uchodźców w swoich domach, a trzecia, „Rozmowy bohaterów”, zarówno dzieciom uchodźców, jak i tym, które ich przyjmują w swoich domach. 

🐭 Seria „Bohaterowie” została przetłumaczona na kilka języków i jest teraz dostępna w języku rumuńskim. Można je pobrać tutaj: potrzebafantazji.com

Wersje w innych językach są dostępne pod tym linkiem: potrzebafantazji.com

🖍 Opowieści można drukować i kolorować, zachęcamy do dalszego dzielenia się nimi, aby dotrzeć do wszystkich dzieci, które mogą ich potrzebować w tym okresie. 

Grafika: Ksenia Potępa

#StandWithUkraine #CultureAgainstWar

from to
Scheduled ical Google outlook Inne

Polskie dokumenty na festiwalu One World Romania

Dwa polskie filmy dokumentalne zostaną zaprezentowane w dniach 13-22 maja podczas jubileuszowej 15-letniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania w Bukareszcie.
13 05.2022 22 05.2022 Inne

Polska na Festiwalu Filmu Europejskiego w Bukareszcie

Pełnometrażowy debiut, film „Obywatel Jones” słynnej reżyserki Agnieszki Holland oraz ukraiński dokument to nasze propozycje dla bukareszteńskiej publiczności w ramach majowego Europejskiego Festiwalu Filmowego w Bukareszcie.
05 05.2022 11 05.2022 Inne

Szkiełko Korczaka – warsztaty online 🗓

Zapraszamy do dyskusji na temat praw dziecka i tego, jak rozmawiać o nich z dziećmi. Warsztaty, w których odkrywamy pedagogikę Janusza Korczaka, ale przede wszystkim wizję, która pokazuje nam, jak możemy stworzyć relację partnerstwa z dziećmi.
02 04.2022 Inne