1.07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polsko-ukraińska muzyka na festiwalu Jazzunique w Bukareszcie

Po dziesięciu latach polsko-ukraiński zespół Dagadana wraca do Bukaresztu i 1 lipca zagra wyjątkowy koncert na festiwalu JAZZUNIQUE w klubie Green Hours.

Druga edycja festiwalu JAZZUNIQUE, która odbędzie się od 30 czerwca do 3 lipca, zaproponuje na scenie Green Hours imponujący, różnorodny i pełen kolorów program. JAZZUNIQUE to międzynarodowy festiwal zainicjowany przez klaster EUNIC Romania będący częścią Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej, we współpracy z Green Hours, najstarszym i najbardziej popularnym klubem jazzowym w Rumunii.

Należący do klastra EUNIC Romania, Instytut Polski w Bukareszcie zaprosił na festiwal polsko-ukraiński zespół Dagadana.

Dagadana  już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

Dagadana jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festiva w Angliil! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 26 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.

W dniu 1 lipca na koncercie w klubie Green Hours (Calea Victoriei nr 120) Dagadana wykona utwory z nowej płyty „Tobie”, nominowanej do nagród Fryderyki 2022, jak również inne kompozycje.

🎟️ Bilete: www.bilet.ro

🎁 Podczas festiwalu będzie można przekazać darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę funduszy organizuje Stowarzyszenie Anaid i przeznaczy je na pomoc uchodźcom.

Daga Gregorowicz – wokal, elektronika, perkusjonalia

Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal

Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja, perkusjonalia, wokal

Pełny program festiwalu: www.facebook.com/events/955634675109847

Scheduled Muzyka Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Film oscarowy na festiwalu One World Romania

Polską nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Dokument można będzie zobaczyć w Bukareszcie w dniach 6 i 7 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania.
06 04.2024 07 04.2024 Kino, Wydarzenia

Polski dokument na Echa Ji.hlava w Bukareszcie

Film dokumentalny „Odległości” Mateja Bobrika zostanie pokazany 21 marca w Bukareszcie w ramach programu „Echa Ji.hlava”, organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Ji.hlava i Czeskie Centrum w Bukareszcie, we współpracy z Instytutem Polskim .
21 03.2024 Kino, Wydarzenia