1.07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polsko-ukraińska muzyka na festiwalu Jazzunique w Bukareszcie

Po dziesięciu latach polsko-ukraiński zespół Dagadana wraca do Bukaresztu i 1 lipca zagra wyjątkowy koncert na festiwalu JAZZUNIQUE w klubie Green Hours.

Druga edycja festiwalu JAZZUNIQUE, która odbędzie się od 30 czerwca do 3 lipca, zaproponuje na scenie Green Hours imponujący, różnorodny i pełen kolorów program. JAZZUNIQUE to międzynarodowy festiwal zainicjowany przez klaster EUNIC Romania będący częścią Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej, we współpracy z Green Hours, najstarszym i najbardziej popularnym klubem jazzowym w Rumunii.

Należący do klastra EUNIC Romania, Instytut Polski w Bukareszcie zaprosił na festiwal polsko-ukraiński zespół Dagadana.

Dagadana  już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

Dagadana jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festiva w Angliil! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 26 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej a także podczas wielu tournée w Chinach.

W dniu 1 lipca na koncercie w klubie Green Hours (Calea Victoriei nr 120) Dagadana wykona utwory z nowej płyty „Tobie”, nominowanej do nagród Fryderyki 2022, jak również inne kompozycje.

🎟️ Bilete: www.bilet.ro

🎁 Podczas festiwalu będzie można przekazać darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę funduszy organizuje Stowarzyszenie Anaid i przeznaczy je na pomoc uchodźcom.

Daga Gregorowicz – wokal, elektronika, perkusjonalia

Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia

Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntezatory, wokal

Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja, perkusjonalia, wokal

Pełny program festiwalu: www.facebook.com/events/955634675109847

Scheduled Muzyka >Wydarzenia

Polska komedia na kanale Cinemaraton 🗓

Film przygodowy „Detektyw Bruno” zostanie wyemitowany na kanale telewizyjnym Cinemaraton 10 i 11 grudnia w ramach Bucharest Best Comedy Film Festival.
10 12.2022 11 12.2022 Kino, Wydarzenia

„Dzieciństwo Chopina” w Targu Mureș i Reghin

Jakim dzieckiem był słynny polski kompozytor i pianista Fryderyk Chopin? Jak powstała jego muzyka i czy dziś podoba się młodym ludziom? Dwie baśniowe postacie – myszki Sică i Rică – opowiedzą o tym wszystkim, i wielu innych tajemnicach, podczas spektaklu muzycznego „Dzieciństwo Chopina”.
27 11.2022 28 11.2022 Muzyka, Teatr

CinePOLSKA – Festiwal Filmu Polskiego w Rumunii

Pięć polskich produkcji filmowych będą mogli obejrzeć widzowie 18. edycji Festiwalu Polskich Filmów CinePOLSKA w okresie 17-20 listopada 2022 roku.
17 11.2022 20 11.2022 Kino, Wydarzenia