10.07.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polski jazz na festiwalu w Garanie

Utalentowany polski zespół Ciśnienie wystąpi po raz pierwszy w Rumunii na scenie Gărâna Jazz Festival odbywającego się w dniach 7-10 lipca.

Założony w Katowicach, zespół Ciśnienie powstał w jednym celu: by stworzyć najbardziej wstrząsające i intensywne muzyczne kulminacje, jakie można sobie wyobrazić. Stylistycznie stanowi mieszaninę post-rocka, muzyki orkiestrowej i transowego jazzu, z inspiracjami oscylującymi między zespołami pokroju Swans, Fire! Orchestra i Mogwai, a muzyką H. M. Góreckiego czy Arvo Pärta. Waltornia, skrzypce i klawisze łączą się tutaj z pozornie nieprzystającym, przesterowanym basem i frenetyczną perkusją, czego rezultatem są wyjątkowo barwne i zróżnicowane pejzaże dźwiękowe.

Ciśnienie zagrało póki co ponad 50 koncertów w Polsce, Niemczech, Portugalii i Czechach, w tym m.in. na Enjoy Jazz Festival w Mannheimie (Niemcy), Katowice JazzArt Festival (Polska), Porta Jazz (Portugalia), Czech Music Crossroads, Hradecky Slunovrat i Boskovice (Czechy). W 2021 roku wydali album pt. „Radio Edit”.

Koncert polskiego zespołu odbędzie się w niedzielę, 10 lipca, na scenie w Poiana Lupului.

Maciek Klich – skrzypce

Kacper Kowalczuk – bębny

Michał Paduch – gitara basowa

Michał Zdrzałek – klawisze, waltornia

Pełen program festiwalu: www.garana-jazz.ro

Scheduled Muzyka Wydarzenia

Martyna Pastuszka i {oh!} Orkiestra na Festiwalu

W dniach 2 listopada – 5 grudnia 2023 r. w stolicy Rumunii odbywa się XVIII edycja Festiwalu Muzyki Dawnej, jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Rumunii. Instytut Polski w Bukareszcie jest partnerem wydarzenia. Polska reprezentowana jest na festiwalu przez koncertmistrzynię Martynę Pastuszkę oraz {oh!} Orkiestrę.
18 11.2023 Muzyka, Wydarzenia

CinePOLSKA & WISŁA – Festiwal Filmu Polskiego

Nowe produkcje filmowe to propozycja 19. edycji Festiwalu Polskich Filmów CinePOLSKA w dniach 15-22 listopada 2023.
15 11.2023 22 11.2023 Kino, Wydarzenia

CinePOLSKA & WISŁA – Festiwal Filmu Polskiego

Nowe produkcje filmowe to propozycja 19. edycji Festiwalu Polskich Filmów CinePOLSKA w dniach 16-22 listopada 2023.
16 11.2023 22 11.2023 Kino, Wydarzenia