3.09.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polski jazz na Green Hours Jazz Fest

Polski kwintet Rafał Sarnecki Quintet wystąpi 3 września w ogródku kultowego bukareszteńskiego klubu Green Hours. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Green Hours Jazz Fest.

Gitarzysta Rafał Sarnecki występował ze swoim kwintetem na festiwalach i klubach jazzowych na całym świecie m.in. w Chinach, Korei Południowej, Izraelu, Malezji, Chile, Ameryce. Nagrał cztery autorskie płyty, z których „Song From a New Place” (2008) i „Cat’s Dream” (2014) były nominowane do nagrody Fryderyk, a „The Madman Rambles Again” została umieszczona przez prestiżowy amerykański magazyn „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów 2011 r. Występował z takimi muzykami jak: Lucas Pino, Joel Frahm, Ingrid Jensen, Ben Wendel, Gary Thomas. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę, jak również studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowych, Paula Bollenbecka. W 2015 r. obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie i uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta prowadząc wykłady z gitary jazzowej oraz kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Koncert zespołu Rafał Sarnecki Quintet odbędzie się 3 września w ogródku klubu Green Hours w Bukareszcie. Polscy muzycy zagrają jako pierwszy zespół tego wieczoru, rozpoczynając o godzinie 18.30. 

🎫 Bilety 👉 www.bilet.ro/eveniment/green-hours-jazz-fest

Koncert organizowany jest we współpracy z Fundacją Jazz po polsku i przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Łukasz Poprawski – saksofon

Piotr Wyleżoł – piano

Rafał Sarnecki – gitara

Wojciech Pulcyn – kontrabas

Adam Zagórski – perkusja

Program festiwalu >>>

Scheduled Muzyka >Wydarzenia

„Dzieciństwo Chopina” w Targu Mureș i Reghin

Jakim dzieckiem był słynny polski kompozytor i pianista Fryderyk Chopin? Jak powstała jego muzyka i czy dziś podoba się młodym ludziom? Dwie baśniowe postacie – myszki Sică i Rică – opowiedzą o tym wszystkim, i wielu innych tajemnicach, podczas spektaklu muzycznego „Dzieciństwo Chopina”.
27 11.2022 28 11.2022 Muzyka, Teatr

CinePOLSKA – Festiwal Filmu Polskiego w Rumunii

Pięć polskich produkcji filmowych będą mogli obejrzeć widzowie 18. edycji Festiwalu Polskich Filmów CinePOLSKA w okresie 17-20 listopada 2022 roku.
17 11.2022 20 11.2022 Kino, Wydarzenia

Dni gier wideo w Bukareszcie 🗓

Polska, Rumunia, Francja i Niemcy to czterej główni gracze w europejskim sektorze gier wideo. Dzięki wspólnej inicjatywie Instytutu Polskiego w Bukareszcie, Instytutu Francuskiego, Instytutu Goethego oraz przy wsparciu RGDA (Romanian Game Developers Association), powstał projekt „Weimar Triangle Videogames Walkthrough”, który odbędzie się w Bukareszcie w dniach 2-5 listopada.
02 11.2022 05 11.2022 Inne, Wydarzenia