3.09.2022 Muzyka, Wydarzenia

Polski jazz na Green Hours Jazz Fest

Polski kwintet Rafał Sarnecki Quintet wystąpi 3 września w ogródku kultowego bukareszteńskiego klubu Green Hours. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Green Hours Jazz Fest.

Gitarzysta Rafał Sarnecki występował ze swoim kwintetem na festiwalach i klubach jazzowych na całym świecie m.in. w Chinach, Korei Południowej, Izraelu, Malezji, Chile, Ameryce. Nagrał cztery autorskie płyty, z których „Song From a New Place” (2008) i „Cat’s Dream” (2014) były nominowane do nagrody Fryderyk, a „The Madman Rambles Again” została umieszczona przez prestiżowy amerykański magazyn „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów 2011 r. Występował z takimi muzykami jak: Lucas Pino, Joel Frahm, Ingrid Jensen, Ben Wendel, Gary Thomas. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę, jak również studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowych, Paula Bollenbecka. W 2015 r. obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie i uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta prowadząc wykłady z gitary jazzowej oraz kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Koncert zespołu Rafał Sarnecki Quintet odbędzie się 3 września w ogródku klubu Green Hours w Bukareszcie. Polscy muzycy zagrają jako pierwszy zespół tego wieczoru, rozpoczynając o godzinie 18.30. 

🎫 Bilety 👉 www.bilet.ro/eveniment/green-hours-jazz-fest

Koncert organizowany jest we współpracy z Fundacją Jazz po polsku i przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Łukasz Poprawski – saksofon

Piotr Wyleżoł – piano

Rafał Sarnecki – gitara

Wojciech Pulcyn – kontrabas

Adam Zagórski – perkusja

Program festiwalu >>>

Scheduled Muzyka Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Film oscarowy na festiwalu One World Romania

Polską nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Dokument można będzie zobaczyć w Bukareszcie w dniach 6 i 7 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania.
06 04.2024 07 04.2024 Kino, Wydarzenia

Polski dokument na Echa Ji.hlava w Bukareszcie

Film dokumentalny „Odległości” Mateja Bobrika zostanie pokazany 21 marca w Bukareszcie w ramach programu „Echa Ji.hlava”, organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Ji.hlava i Czeskie Centrum w Bukareszcie, we współpracy z Instytutem Polskim .
21 03.2024 Kino, Wydarzenia