12.10.2022 - 14.10.2022 Sztuki wizualne, Wydarzenia

LITERA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ warsztaty z Renią Maj, 12-14 października w Bukareszcie

Warsztat obejmie pełen proces tworzenia szyldu na budynku: od koncepcji i pomysłu, po realizację. Ostatni dzień poświęcony będzie na montaż stworzonego szyldu na ścianie.

Warsztaty poprowadzi Renia Maj, projektantka z ekipy Traffic Design, Polska

Uczestnicy wezmą udział w zaprojektowaniu i wykonaniu szyldu na elewację A5 Studio Space na Piata Amzei. Na zakończenie trzech dni nauki i pracy, galeria będzie miała ręcznie malowany szyld.
Prowadząca udzieli przydatnych porad w zakresie projektowania szyldów funkcjonalnych i estetycznych, które zdobią ulice i nie przyczyniają się do tworzenia chaosu reklamowego.
Na początku warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w technikę produkcji i zasady komponowania liter w przestrzeni publicznej.

Uczestnicy zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat optymalnej integracji litery w przestrzeń publiczną, odpowiedniej personalizacji przestrzeni w określonym kontekście miejskim, a także wpływu na kontekst i obywateli oraz rozwiązań wizualnych, graficznych i technicznych.

Szczegóły i zapisy: https://www.graphicdays.ro/litera-urbana/https://www.graphicdays.ro/litera-urbana/

Opis warsztatu:
Dzień 1
• Kurs wprowadzający [techniki znakowania, układanie liter na elewacji, studia przypadków z portfolio Traffic Design]
• Spacer po Bukareszcie: poszukiwanie liter / typografia
• Wykonanie pierwszych szkiców

Dzień 2
• Szkice. Informacja zwrotna
• Projekt liter
• Przygotowanie szablonów do wykonania znaku

Dzień 3
• Wykonanie projektu: malowanie elementów, montaż znaku

from to
Scheduled Sztuki wizualne Wydarzenia

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Poezja – replika rzeczywistości. Recital poezji polskiej

Z okazji 100. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta – polskiego poety, dramaturga i eseisty, zapraszamy miłośników literatury z Kiszyniowa na wydarzenie premierowe – recital poezji polskiej i mołdawskiej w Cărturesti w Muzeum – w środę 21 lutego , 2024 o godzinie 18.00.
21 02.2024 Literatura, Wydarzenia