14.10.2022 Sztuki wizualne

Piotr Krajewski na festiwalu RADAR ediția #3 – M E T A V E R S

Dyrektor artystyczny, kurator Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu i założyciel WRO Media Art Biennale Piotr Krajewski weźmie udział 14.10.2022 w dyskusji FAR TALKS VIII – Centra i Muzea Nowych Mediów.

W ramach 3. edycji RADAR Festival – M E T A V E R S odbędzie się cykl spotkań FAR Talks z 3 dyskusjami poświęconymi sztuce New Media.

Festiwal otworzy debata na temat centrów i muzeów New Media, piątek 14 października, o godz. 15:00 w Pałacu Izby Przemysłowo-Handlowej, III piętro.

New Media infiltrują sztukę i kulturę na całym świecie i rozwijają się dynamicznie pod względem globalnej produkcji i konsumpcji, przyjmując coraz bardziej zróżnicowane formy, takie jak AR, VR, AI, różne formy interakcji z mediami mieszanymi i publicznością lub kolektywna konstrukcja Metavers . Pomimo tego niewiele muzeów włącza prace New Media do swojej stałej kolekcji, w związku z tym muzea i centra im dedykowane pojawiają się na całym świecie. Organizują widowiska, które gromadzą miliony zwiedzających, zwiększając liczbę turystów przez cały rok. Jaka jest specyfika, wyzwania i możliwości tych instytucji i w jaki sposób rzucają wyzwanie tradycyjnym instytucjom i dziełom sztuki?

W piątek 14 października, godz. 15:00 w FAR TALK VII wezmą udział:

 MEREL VAN HELSDINGEN, założyciel i dyrektor zarządzający Nxt Museum, Amsterdam (Holandia)

 MARTON OROSZ, reżyser/historyk sztuki/kurator Muzeum Vasarely i Muzeum Sztuki Światła, Budapeszt (HU)

 PIOTR KRAJEWSKI, dyrektor artystyczny / kurator Centrum Sztuki WRO (PL)

Spotkanie moderowane przez Alexandru Berceanu, dyrektora ds. MR i wykładowcę UNATC.

Wstęp na FAR TALKS odbywa się na podstawie biletu na festiwal RADAR i rejestracji na stronie FAR – https://bit.ly/FARtalks

Bilet wstępu na festiwal musi być biletem na dzień, w którym odbywa się dyskusja lub na podstawie abonamentu na wszystkie 3 dni festiwalu.

 Gdzie kupię bilety? Na iabilet.ro, pod linkiem https://bit.ly/RADAR_METAVERS

  Gdzie mogę znaleźć więcej informacji? Na stronach mediów społecznościowych @RADAR.newmediaart

Scheduled Sztuki wizualne

O II wojnie światowej w Târgu-Jiu 🗓

Osiemdziesiąt pięć lat po wybuchu II wojny światowej Polska, jej pierwsza ofiara, przypomina o najbardziej dramatycznym konflikcie zbrojnym w historii świata. Opowiada o nim wystawa, która do 22 marca br. będzie prezentowana w holu Uniwersytetu im. Constantina Brâncuşi w Târgu-Jiu.
12 03.2024 22 03.2024 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia