14.10.2022 Sztuki wizualne

Piotr Krajewski na festiwalu RADAR ediția #3 – M E T A V E R S

Dyrektor artystyczny, kurator Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu i założyciel WRO Media Art Biennale Piotr Krajewski weźmie udział 14.10.2022 w dyskusji FAR TALKS VIII – Centra i Muzea Nowych Mediów.

W ramach 3. edycji RADAR Festival – M E T A V E R S odbędzie się cykl spotkań FAR Talks z 3 dyskusjami poświęconymi sztuce New Media.

Festiwal otworzy debata na temat centrów i muzeów New Media, piątek 14 października, o godz. 15:00 w Pałacu Izby Przemysłowo-Handlowej, III piętro.

New Media infiltrują sztukę i kulturę na całym świecie i rozwijają się dynamicznie pod względem globalnej produkcji i konsumpcji, przyjmując coraz bardziej zróżnicowane formy, takie jak AR, VR, AI, różne formy interakcji z mediami mieszanymi i publicznością lub kolektywna konstrukcja Metavers . Pomimo tego niewiele muzeów włącza prace New Media do swojej stałej kolekcji, w związku z tym muzea i centra im dedykowane pojawiają się na całym świecie. Organizują widowiska, które gromadzą miliony zwiedzających, zwiększając liczbę turystów przez cały rok. Jaka jest specyfika, wyzwania i możliwości tych instytucji i w jaki sposób rzucają wyzwanie tradycyjnym instytucjom i dziełom sztuki?

W piątek 14 października, godz. 15:00 w FAR TALK VII wezmą udział:

 MEREL VAN HELSDINGEN, założyciel i dyrektor zarządzający Nxt Museum, Amsterdam (Holandia)

 MARTON OROSZ, reżyser/historyk sztuki/kurator Muzeum Vasarely i Muzeum Sztuki Światła, Budapeszt (HU)

 PIOTR KRAJEWSKI, dyrektor artystyczny / kurator Centrum Sztuki WRO (PL)

Spotkanie moderowane przez Alexandru Berceanu, dyrektora ds. MR i wykładowcę UNATC.

Wstęp na FAR TALKS odbywa się na podstawie biletu na festiwal RADAR i rejestracji na stronie FAR – https://bit.ly/FARtalks

Bilet wstępu na festiwal musi być biletem na dzień, w którym odbywa się dyskusja lub na podstawie abonamentu na wszystkie 3 dni festiwalu.

 Gdzie kupię bilety? Na iabilet.ro, pod linkiem https://bit.ly/RADAR_METAVERS

  Gdzie mogę znaleźć więcej informacji? Na stronach mediów społecznościowych @RADAR.newmediaart

Scheduled Sztuki wizualne

Wystawa „Architektura Niepodległości w Europie Środkowej” w

Zakończenie I wojny światowej w 1918 roku diametralnie zmieniło geopolityczny obraz Europy Środkowej. Wielu narodom przyniosło wolność, dla innych zaś oznaczało głębokie zmiany dotychczasowych ram życia politycznego i gospodarczego. Zniszczenia wojenne, przesunięcia granic oraz zderzenie z nowymi realiami politycznymi odcisnęły piętno na rozwoju kultury oraz kształcie architektury tej części kontynentu w kolejnych dekadach. Jak zmieniły Bukareszt, Warszawa, Tallin, Eforie Nord i Czerniowce, odkryją Państwo zapoznając się z rumuńską wersją wystawy „Architektura Niepodległości w Europie Środkowej” przygotowaną przez Instytut Polski w Bukareszcie. Wystawę można oglądać w Pałacu Kultury w Jassach między 20 marca a 30 kwietnia 2023.
29 03.2023 30 04.2023 Historia, Sztuki wizualne

Polscy artyści w ramach wystawy Affair Bucharest

Zuza Golińska, Agata Ingarden, Paweł Olszewski, Larisa Sitar to polscy artyści, których prace można oglądać od piątku 24 marca do 7 maja 2023 na wystawie Affair Bucharest. Projekt ten jest pierwszym efektem współpracy Galerii Pictogram w Warszawie i Galerii Suprainfinit w Bukareszcie. Wernisa odbędzie się 24 marca w godzinach 18-21.
24 03.2023 07 05.2023 Sztuki wizualne

Wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny!” w

W dniu 21 lutego o godz. 10.30 wraz z Uniwersytetem im. Constantina Brâncuși z Târgu Jiu upamiętniamy pierwszą rocznicę początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie. W związku z tym wydarzeniem będzie można zobaczyć poruszającą polsko-ukraińską wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny!”.
16 02.2023 21 02.2023 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia