10.12.2022 - 11.12.2022 Kino, Wydarzenia

Polska komedia na kanale Cinemaraton

Film przygodowy „Detektyw Bruno” zostanie wyemitowany na kanale telewizyjnym Cinemaraton 10 i 11 grudnia w ramach Bucharest Best Comedy Film Festival.

Czwarta edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 1-10 grudnia na kanale telewizyjnym Cinemaraton i będzie dostępna również na platformie internetowej Digi.

Pod hasłem „Film komediowy zakazany w Rumunii” festiwal ma na celu zwrócenie uwagi na niewielką liczbę filmów komediowych wyprodukowanych na całym świecie.

Wśród 10 prezentowanych na festiwalu komedii znalazł się polski film przygodowy „Detektyw Bruno” w reżyserii Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja, opowiadający o poszukiwaniu skarbów, pełen humoru i z dużą dawką pozytywnej energii.

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia.

„Detektyw Bruno” zostanie wyemitowany na kanale telewizyjnym Cinemaraton w sobotę 10 grudnia (godz. 20:15) i ponownie w niedzielę 11 grudnia (godz. 16:00).

from to
Scheduled Kino >Wydarzenia

O Ukrainie na festiwalu One World Romania

Polsko-niemiecką koprodukcję pt. „Syndrom Hamleta” zrealizowaną przez polskich reżyserów Elwirę Niewiery i Piotra Rosołowskiego będzie można obejrzeć w Bukareszcie w dniu 1 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania. Pokaz odbędzie się w kinie Union.
01 04.2023 Kino, Wydarzenia

Wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny!” w

W dniu 21 lutego o godz. 10.30 wraz z Uniwersytetem im. Constantina Brâncuși z Târgu Jiu upamiętniamy pierwszą rocznicę początku rosyjskiej inwazji w Ukrainie. W związku z tym wydarzeniem będzie można zobaczyć poruszającą polsko-ukraińską wystawę „Mamo, ja nie chcę wojny!”.
16 02.2023 21 02.2023 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Ukraiński świat Marii Prymaczenko w I rocznicę

24 lutego mija rok od napaści Rosji na Ukrainę. Z tej okazji, na znak solidarności z naszym sąsiadem, prezentujemy w Bukareszcie wystawę poświęconą ukraińskiej artystce sztuki ludowej Marii Prymachenko. Wystawę „Ukraiński wszechświat Marii Prymachenko” można obejrzeć na ogrodzeniu Instytutu Francuskiego w dniach 23-28 lutego 2023 r.
23 02.2023 28 02.2023 Sztuki wizualne, Wydarzenia