27.01.2023 Aktualności

Nowy album zespołu Riverside

Niezwykle popularny w Rumunii polski zespół rocka progresywnego, Riverside, wydał nowy album, zatytułowany ID.ENTITY, na którym znalazło się siedem własnych kompozycji.

Riverside powstał w 2001 r. w Warszawie i ma na swoim koncie 8 albumów (włącznie z tegorocznym krążkiem). Większość z nich została wydana przez prestiżową wytwórnię Inside Out Records. Porównywany do Pink Floyd i Dream Theater, Riverside jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów progresywnego rocka w Europie.

Ostatni koncert w Rumunii miał miejsce w zeszłym roku w klubie Quantic w Bukareszcie, w ramach międzynarodowej trasy koncertowej z okazji 20-lecia zespołu.

Czy w tym roku ponownie przyjadą do Rumunii, żeby zaprezentować swój najnowszy album? Kto wie…

*** Więcej informacji można znaleźć na stronie zespołu riversideband.pl

Scheduled Aktualności

O języku polskim w Jassach 🗓

Cześć, gąszcz, czyżyk, źdźbło, mitrężyć, dżdżysto, gżegżółka, chrząszcz – poznaj piękno języka polskiego dzięki wystawie przygotowanej w wersji rumuńskiej przez Instytut Polski w Bukareszcie. Wystawę można oglądać w dniach 5 marca - 22 kwietnia 2024 na ogrodzeniu Muzeum Zjednoczenia w Jassach. Towarzyszyć jej będzie wiele dodatkowych wydarzeń organizowanych przez Lektorat j. polskiego UAIC.
05 03.2024 22 04.2024 Aktualności, Inne

Wystawa „Ikony na skrzyniach po amunicji” w

22 lutego 2024 r. o godz. 14.00 w Narodowym Muzeum Historii Mołdawii w Kiszyniowie (ul. 31 Sierpnia 121) zostanie otwarta wystawa prac ukraińskich artystów Soni Atlantovej i Oleksandra Klymenko „Ikony na skrzyniach po amunicji ”. Wydarzenie poświęcone jest drugiej rocznicy pełnoskalowej rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę.
22 02.2024 10 03.2024 Aktualności, Inne