27.01.2023 Aktualności

Nowy album zespołu Riverside

Niezwykle popularny w Rumunii polski zespół rocka progresywnego, Riverside, wydał nowy album, zatytułowany ID.ENTITY, na którym znalazło się siedem własnych kompozycji.

Riverside powstał w 2001 r. w Warszawie i ma na swoim koncie 8 albumów (włącznie z tegorocznym krążkiem). Większość z nich została wydana przez prestiżową wytwórnię Inside Out Records. Porównywany do Pink Floyd i Dream Theater, Riverside jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów progresywnego rocka w Europie.

Ostatni koncert w Rumunii miał miejsce w zeszłym roku w klubie Quantic w Bukareszcie, w ramach międzynarodowej trasy koncertowej z okazji 20-lecia zespołu.

Czy w tym roku ponownie przyjadą do Rumunii, żeby zaprezentować swój najnowszy album? Kto wie…

*** Więcej informacji można znaleźć na stronie zespołu riversideband.pl

Scheduled Aktualności

Konkurs: Kopernik – konstelacje 🗓

19 lutego, 550 lat temu, urodził się Mikołaj Kopernik. Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury ogłosiło międzynarodowy konkurs na trójwymiarową instalację plenerową.
17 02.2023 14 05.2023 Aktualności

Polsko-rumuńskie relacje w okresie międzywojennym – drugi

W zeszłym roku, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie i Ambasady Rumunii w Warszawie, ukazał się drugi tom dokumentów dotyczących polsko-rumuńskich stosunków dyplomatycznych i wojskowych w okresie międzywojennym.
03 03.2023 Aktualności