13.02.2023 - 31.10.2023 Aktualności

#PolskaRegionów – kampania online promująca Polskę

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy warto jechać do Polski na coś więcej niż tylko krótki city break? Byliście już prawie wszędzie na świecie i szukacie nowych miejsc? A może po prostu nie chcecie już daleko podróżować i chcielibyście poznać kraje blisko Rumunii?
W takim razie nasza nowa kampania internetowa, którą zorganizowaliśmy we współpracy z kilkoma Urzędami Marszałkowskimi w regionach południowej Polski, powinna was zainteresować.

Na początek wybraliśmy południowe województwa Polski z bardzo prostego powodu – są one najbliżej Rumunii zarówno kulturowo, jak i historycznie, ale przede wszystkim pod względem odległości. Dla wielu z was wystarczy jeden dzień, żeby tam dojechać z Rumunii.

Tak więc od przyszłego tygodnia, w każdy poniedziałek będziemy przedstawiać Wam ciekawe miejsca i sposoby na spędzenie wolnego czasu w Polsce.

Nie zawsze oczywiste i znane wszystkim. Więc śledźcie nas uważnie i zacznij robić swoje plany na wakacje!

I nie zapominajmy, że łączą nas Karpaty!
 
from to
Scheduled ical Google outlook Aktualności

Konkurs: Kopernik – konstelacje 🗓

19 lutego, 550 lat temu, urodził się Mikołaj Kopernik. Z tej okazji Narodowe Centrum Kultury ogłosiło międzynarodowy konkurs na trójwymiarową instalację plenerową.
17 02.2023 14 05.2023 Aktualności

Polsko-rumuńskie relacje w okresie międzywojennym – drugi

W zeszłym roku, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie i Ambasady Rumunii w Warszawie, ukazał się drugi tom dokumentów dotyczących polsko-rumuńskich stosunków dyplomatycznych i wojskowych w okresie międzywojennym.
03 03.2023 Aktualności