14.02.2023 Aktualności

Walentynki z polskim filmem

W Walentynki zachęcamy do obejrzenia polskiego filmu „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, w kinie Elvire Popesco w Bukareszcie.

Uznaną za najlepszy film europejski 2018 roku i nagrodzoną w Cannes za reżyserię, „Zimna Wojna” opowiada historię miłości niemożliwej – dwojga ludzi, którzy nie mogą być ze sobą i nie mogą też żyć bez siebie.

Tłem dla tej historii są wydarzenia okresu tzw. Zimnej wojny w Polsce, Niemczech, Jugosławii i Francji, a także przepiękne zdjęcia i muzyka. Na uwagę zasługują także wybitne kreacje aktorskie Joanny Kulig i Tomasza Kota. 

Wiktor – utalentowany muzyk z odpowiednimi koneksjami w środowisku i Zula – młoda dziewczyna ze wsi o nieziemskim głosie spotykają się podczas selekcji do zespołu pieśni i tańca „Mazurek”. Wiktor dostrzega ją i stwarza jej szansę na zrobienie kariery. Zakochują się w sobie, jednak wszystko staje na drodze ich miłości: charaktery, aspiracje, poglądy polityczne i okrutny los.

Artystyczne, czarno-białe zdjęcia Łukasza Żala dopełniają mistrzowska gra aktorska wiodących postaci polskiego kina, w tym przede wszystkim Tomasza Kota, Joanny Kulig i Agaty Kuleszy oraz niezwykła ścieżka dźwiękowa polskiego kompozytora Marcina Maseckiego.

Pokaz odbędzie się we wtorek, 14 lutego, godz. 18.30, w kinie Elvire Popesco w Bukareszcie.

🎟️ Bilete: eventbook.ro

***

ZIMNA WOJNA

2018, Polska, Francja, Wielka Brytania, 89 min., dramat, romans

Reżyseria: Paweł Pawlikowski

Scheduled Aktualności

Wystawa „Ikony na skrzyniach po amunicji” w

22 lutego 2024 r. o godz. 14.00 w Narodowym Muzeum Historii Mołdawii w Kiszyniowie (ul. 31 Sierpnia 121) zostanie otwarta wystawa prac ukraińskich artystów Soni Atlantovej i Oleksandra Klymenko „Ikony na skrzyniach po amunicji ”. Wydarzenie poświęcone jest drugiej rocznicy pełnoskalowej rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę.
22 02.2024 10 03.2024 Aktualności, Inne

Zapowiadamy Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024/2025 🗓

Dokładnie za miesiąc po raz pierwszy będziemy obchodzić "Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej".
03 02.2024 01 03.2024 Aktualności