30.09.2023 - 15.10.2023 Aktualności, Inne

Kursy języka polskiego na Uniwersytetach w Klużu, Craiova i Jassach

Jak co roku na uniwersytetach w Klużu, Krajowej i Jassach rozpoczyna się rekrutacja na kursy języka polskiego, bezpłatne i fakultatywne (z punktami ECTS). Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z Polski. Zapraszamy wszystkich studentów do zapoznania się z ich ofertą! A wszystkich pozostałych adeptów j. polskiego zapraszamy na nasze kursy online. Zapisy rozpoczną się 9 października. Wtedy też poznacie wszystkie szczegóły.

Universitatea Babeș-Bolyai, Cluj (Centrul de Limbă și Cultură Poloneză):

Zapisy mailowo (centrul.polonez.cluj@gmail.com) do 12 października 2023.

 

Universitatea din Craiova (Centrul de Limbă și Cultură Poloneză):

Zapisy mailowo (clcp.craiova@gmail.com) do 15 października 2023.

 

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”, Iași:

Zapisy mailowo (lectoratpolonezuaic@gmail.com) do 8 października 2023.

from to
Scheduled Aktualności Inne

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

O języku polskim w Jassach 🗓

Cześć, gąszcz, czyżyk, źdźbło, mitrężyć, dżdżysto, gżegżółka, chrząszcz – poznaj piękno języka polskiego dzięki wystawie przygotowanej w wersji rumuńskiej przez Instytut Polski w Bukareszcie. Wystawę można oglądać w dniach 5 marca - 22 kwietnia 2024 na ogrodzeniu Muzeum Zjednoczenia w Jassach. Towarzyszyć jej będzie wiele dodatkowych wydarzeń organizowanych przez Lektorat j. polskiego UAIC.
05 03.2024 22 04.2024 Aktualności, Inne