29.10.2023 Sztuki wizualne

Bartosz Mamak na &NowEast Poster Talk

W niedzielę 29.10.2023 polski artysta grafik Bartosz Mamak weźmie udział w dyskusji na temat projektowania plakatów w Europie Południowo-Wschodniej. Wydarzenie odbędzie się podczas Sit+Read Artbook Fair 2023 w Timisoarze.

Stowarzyszenie Local Design Circle zaprasza na &NowEast Poster Talk, dialog o tym, co to znaczy być projektantem graficznym, gdzie można znaleźć inspirację i jak można być inspiracją dla innych.

Gościem specjalnym będzie Bartosz Mamak, wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, laureat wielu nagród w dziedzinie projektowania graficznego i doktor sztuk.

Więcej informacji na jego temat można znaleźć tutaj → bartoszmamak.com

Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja pomiędzy Bartoszem Mamakiem a Andreiem Grosu z Local Design Circle na temat projektowania plakatów. Jakich tematów można się spodziewać? ↓

→ Lokalny vs. międzynarodowy projekt plakatu

→ Znaczenie projektów transgranicznych

→ Q&A

29 października, 18.00

Muzeum Corneliu Mikloși

Udział jest bezpłatny

&NowEast Poster Talk jest organizowany przez Local Design Circle, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie, w ramach Sit+Read Artbook Fair 2023.

 www.andnoweast.com
 www.localdesigncircle.com

Scheduled Sztuki wizualne

Performans „Aktorki” w REACTOR de creație și

Performanceul „Actrițe” de Michał Telega, co-producția Teatrului Post-Național Interfonic și a Institutului Polonez din București va avea trei reprezentații la REACTOR de creație și experiment pe 26 aprilie la Cluj-Napoca.
26 04.2024 Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

O II wojnie światowej w Târgu-Jiu 🗓

Osiemdziesiąt pięć lat po wybuchu II wojny światowej Polska, jej pierwsza ofiara, przypomina o najbardziej dramatycznym konflikcie zbrojnym w historii świata. Opowiada o nim wystawa, która do 22 marca br. będzie prezentowana w holu Uniwersytetu im. Constantina Brâncuşi w Târgu-Jiu.
12 03.2024 22 03.2024 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia