29.10.2023 Sztuki wizualne

Bartosz Mamak na &NowEast Poster Talk

W niedzielę 29.10.2023 polski artysta grafik Bartosz Mamak weźmie udział w dyskusji na temat projektowania plakatów w Europie Południowo-Wschodniej. Wydarzenie odbędzie się podczas Sit+Read Artbook Fair 2023 w Timisoarze.

Stowarzyszenie Local Design Circle zaprasza na &NowEast Poster Talk, dialog o tym, co to znaczy być projektantem graficznym, gdzie można znaleźć inspirację i jak można być inspiracją dla innych.

Gościem specjalnym będzie Bartosz Mamak, wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, laureat wielu nagród w dziedzinie projektowania graficznego i doktor sztuk.

Więcej informacji na jego temat można znaleźć tutaj → bartoszmamak.com

Podczas wydarzenia odbędzie się dyskusja pomiędzy Bartoszem Mamakiem a Andreiem Grosu z Local Design Circle na temat projektowania plakatów. Jakich tematów można się spodziewać? ↓

→ Lokalny vs. międzynarodowy projekt plakatu

→ Znaczenie projektów transgranicznych

→ Q&A

29 października, 18.00

Muzeum Corneliu Mikloși

Udział jest bezpłatny

&NowEast Poster Talk jest organizowany przez Local Design Circle, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie, w ramach Sit+Read Artbook Fair 2023.

 www.andnoweast.com
 www.localdesigncircle.com

Scheduled Sztuki wizualne

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Niektórzy lubią poezję? – wystawa kolaży inspirowanych

W zeszłym roku obchodziliśmy Rok Wisławy Szymborskiej i z tej okazji zorganizowaliśmy dość nietypowe warsztaty w Bukareszcie i Kiszyniowie. Poezja jest często komentarzem do rzeczywistości, reakcją na to, co dzieje się wokół nas, dlatego bardzo łatwo można ją wykorzystać jako źródło inspiracji artystycznych. Zorganizowaliśmy warsztaty kolażowe inspirowane wierszami polskiej poetki. W Kiszyniowie współpracowaliśmy z grupą uczniów Akademickiego Liceum Sztuk Plastycznych „Igor Vieru”, koordynowaną przez profesora Anatolie Gherasimova, a warsztaty przeprowadziła Ana Golub. Wystawę w Bibliotece Narodowej Republiki Mołdawii można zwiedzać w dniach 21 lutego - 10 marca 2024 r.
21 02.2024 21 03.2024 Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia