9.11.2023 - 26.11.2023 Sztuki wizualne

KOLGEL – MOGEL: wystawa plakatu w Timiszoarze

Agata Kulczyk i Marcin Markowski, wykładowcy na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zaprezentują swoje prace w HEI – House of European Institutes (str. Hector 1, Bastion 1). Plakaty obojga artystów prezentowane będą w dniach 9-26 listopada 2023, a wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 9 listopada o godzinie 19:00. Zapraszamy!

Dwoje artystów dwie postawy, jeden Kogel-Mogel.

Kogel-Mogel to prosty deser rozpowszechniony w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Surowe żółtka wymieszane z cukrem. Istotne jest tu mieszanie. Powinno być dynamiczne, bezkompromisowe, intensywne i do utraty tchu. Smacznego!

Agata Kulczyk jest doktorem sztuki, absolwentką projektowania graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładowczynią w Katedrze Infografiki na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego „Magdaleny Abakanowicz” w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ze szczególnym uwzględnieniem grafiki objaśniającej. Największą satysfakcję daje jej praca nad projektami zaangażowanymi społecznie. Brała udział w krajowych i międzynarodowych wystawach plakatu. Od 2016 roku jest prodziekanem Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP.

Marcin Markowski, doktor sztuki. Kierownik Katedry Plakatu Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego „Magdaleny Abakanowicz” w Poznaniu. Twórca plakatów, publikacji i identyfikacji wizualnych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania graficznego. Jego prace prezentowane były nie tylko na wielu wystawach plakatu na całym świecie, ale także w najważniejszych międzynarodowych katalogach i magazynach.

 

Projekt HEI – House of European Institutes jest częścią Narodowego Programu Kulturalnego „Timisoara – Europejska Stolica Kultury w 2023 roku” i jest finansowany z programu European Echoes, prowadzonego przez Centrum Projektów Rady Miasta Timisoara, ze środków przydzielonych z budżetu państwa, za pośrednictwem budżetu Ministerstwa Kultury. Jest organizowany we współpracy z Miastem Timiszoara za pośrednictwem Centrum Projektów.

from to
Scheduled Sztuki wizualne

Polska artystka na rezydencji Flowing Streams 🗓

Magdalena Siemaszko, artystka, antropolożka i działaczka społeczna z wykształceniem biologicznym, weźmie udział w programie rezydencyjnym Flowing Streams w Eforie Colorat w dniach 28 czerwca - 12 lipca 2024 r. Program organizowany przez klaster EUNIC Romania przy wsparciu EUNIC Global obejmuje 7 rezydencji artystycznych na temat ekologii wody na rumuńskich terenach wiejskich.
28 06.2024 12 07.2024 Inne, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa polskiego malarstwa otwiera pierwszy w historii

21 czerwca rozpocznie się wystawa „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Muzeum Brukenthala w Sybinie. W uroczystości otwarcia weźmie udział Ministra Hanna Wróblewska i dyrektor IAM Olga Wysocka. Wystawa organizowana jest przez IAM, Muzeum Narodowe Brukenthala, Fundację Andrzeja Wróblewskiego oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie.
21 06.2024 01 09.2024 SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia rusza

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie, oraz rumuńskie Ministerstwo Kultury i Rumuński Instytut Kultury po raz pierwszy w historii organizują wspólny sezon kulturalny, który potrwa od czerwca 2024 do października 2025 r.
21 06.2024 01 09.2024 SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia