6.12.2023 Sztuki wizualne

Jan Świerkowski w Timiszoarze

Polski artysta Jan Świerkowski przyjedzie do Timiszoary, gdzie 6 grudnia zaprezentuje swoją instalację VR będącą częścią projektu Stellar Entanglement.

Jan Świerkowski jest artystą, kuratorem i naukowcem wykształconym w dziedzinie astronomii. Jest współzałożycielem grupy artystycznej B 61 w Toruniu, a w 2018 roku otrzymał tytuł Popularyzatora Nauki Roku 2017.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 17-19.30 w Casa Artelor ((Strada Episcop Augustin Pacha 8, Timișoara) i jest powiązane z wystawą THIS IS NOT MY YOUTHOPIA – Closing Exhibition of the Post-Digital Intersections.

Więcej informacji o Janie Świerkowskim można znaleźć na jego stronie oraz na stronie Instytutu B61.

Informacje o wydarzeniu: strona na Facebooku

 

*****************************

 

Post-Digital Intersections to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Marginal w ramach Open Practice Society.

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury za pośrednictwem Centrum Projektów Rady Miasta Timisoara. Projekt jest częścią Narodowego Programu Kulturalnego „Timiszoara – Europejska Stolica Kultury w 2023 roku” i jest finansowany z programu European Echoes, prowadzonego przez Centrum Projektów Rady Miasta Timiszoara, ze środków przyznanych z budżetu państwa za pośrednictwem budżetu Ministerstwa Kultury.

Scheduled Sztuki wizualne

Performans „Aktorki” w REACTOR de creație și

Performanceul „Actrițe” de Michał Telega, co-producția Teatrului Post-Național Interfonic și a Institutului Polonez din București va avea trei reprezentații la REACTOR de creație și experiment pe 26 aprilie la Cluj-Napoca.
26 04.2024 Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

O II wojnie światowej w Târgu-Jiu 🗓

Osiemdziesiąt pięć lat po wybuchu II wojny światowej Polska, jej pierwsza ofiara, przypomina o najbardziej dramatycznym konflikcie zbrojnym w historii świata. Opowiada o nim wystawa, która do 22 marca br. będzie prezentowana w holu Uniwersytetu im. Constantina Brâncuşi w Târgu-Jiu.
12 03.2024 22 03.2024 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia