29.01.2024 - 11.02.2024 Aktualności

Olga Tokarczuk po rumuńsku

Z okazji urodzin wybitnej polskiej pisarki Olgi Tokarczuk chcemy złożyć hołd jej wyjątkowej twórczości. Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla, urodziła się 29 stycznia 1962 roku w Sulechowie.

Twórczość Olgi Tokarczuk jest jak podróż po bogactwie ludzkich doświadczeń. Jej proza ​​jest niezwykle różnorodna, pozwala sobie na odważne eksperymenty z formami i stylami narracyjnymi. Tokarczuk nie boi się poruszać trudnych tematów społecznych i filozoficznych, zawsze przedstawiając je w sposób głęboko ludzki i złożony.


Jednym z najbardziej znanych dzieł Tokarczuk są „Bieguni” (po rumuńsku „Rătăcitorii”), który zyskał uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Ta książka ukazuje jej umiejętność łączenia mitologii, historii i współczesności w fascynujący sposób.


Olga Tokarczuk nie tylko poszerza granice literatury, ale także prowokuje do refleksji nad kondycją człowieka, tożsamością narodową i współczesnym światem. Jej prace są jak lustro, w którym odbija się różnorodność życia.


Jeśli jeszcze nie poznaliście literackiego świata Olgi Tokarczuk, teraz jest ku temu świetna okazja! Przekonajcie się sami, jak ta utalentowana pisarka potrafi poruszyć serce i umysł czytelnika. Zapraszamy do zapoznania się z książkami Olgi Tokarczuk przetłumaczonymi na język rumuński i poznania literackiej magii, jaką niosą ze sobą jej słowa!


W dniu jej urodzin składamy Oldze Tokarczuk najserdeczniejsze życzenia! Niech nadchodzące lata przyniosą mu nowe inspiracje i twórcze sukcesy. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

from to
Scheduled Aktualności

Wystawa „Ikony na skrzyniach po amunicji” w

22 lutego 2024 r. o godz. 14.00 w Narodowym Muzeum Historii Mołdawii w Kiszyniowie (ul. 31 Sierpnia 121) zostanie otwarta wystawa prac ukraińskich artystów Soni Atlantovej i Oleksandra Klymenko „Ikony na skrzyniach po amunicji ”. Wydarzenie poświęcone jest drugiej rocznicy pełnoskalowej rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę.
22 02.2024 10 03.2024 Aktualności, Inne

Zapowiadamy Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024/2025 🗓

Dokładnie za miesiąc po raz pierwszy będziemy obchodzić "Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej".
03 02.2024 01 03.2024 Aktualności