Odwiedź nas w Instytucie Polskim! Poczytaj książki, wypożycz filmy lub posłuchaj muzyki. Sprawdź w katalogu online czy mamy coś dla ciebie.

Zapraszamy do korzystania z katalogu on-line

Godziny otwarcia mediateki: czwartki 11.00-17.00

Jeśli nie możesz przyjść w tych godzinach, zadzwoń pod numer tel. +40 21 224 45 56

Zasady wypożyczania książek i płyt:

1. wypożyczanie książek lub płyt jest możliwe po założeniu karty czytelnika

2. do założenia karty czytelnika potrzebny jest dokument tożsamości i wpłacenie kaucji w wysokości 50 lei. Kaucja zostanie zwrócona po rezygnacji z karty czytelnika

3. czytelnik może wypożyczyć do trzech tomów lub płyt równocześnie

Z czytelni mieszczącej się w siedzibie Instytutu Polskiego można korzystać bez karty czytelnika.

Największą część mediateki stanowi biblioteka, na którą składa się około 4 000 tomów, głównie polskich autorów. Na czytelników czekają proza, poezja, literatura faktu, książki o teatrze, sztuce, kulturze, historii, a także słowniki, leksykony, przewodniki turystyczne i audiobooki.

Jeśli nie znasz polskiego, w mediatece też znajdziesz coś dla siebie! Odwiedzającym oferujemy tłumaczenia literatury polskiej na język rumuński, około dwustu dwudziestu filmów (w tym nowe produkcje, także z angielskimi, a w niektórych wypadkach francuskimi napisami), w reżyserii najważniejszych twórców polskiej kinematografii. Nagrania muzyczne to przede wszystkim interpretacje polskich kompozytorów muzyki klasycznej, a także płyty wykonawców jazzowych, ale też etno i folkowych (ponad 250 tytułów).