23.11.2022 - 28.11.2022 Teatr i taniec, Wydarzenia

POL(S)KA W JAPONII – DZIAŁANIA ARTYSTYCZNE AMAREYA THEATRE & GUESTS W JAPONII

Amareya Theatre & Guests ponownie gości w Japonii. Tym razem artystki AT&G (Natalia Chylińska, Katarzyna Pastuszak i Aleksandra Śliwińska) będą realizowały serię projektów artystycznych w Sapporo, Monbetsu i Jokohamie.

Tegoroczna edycja “Mówi ONNA” skupia się na wzmacnianiu relacji. Każdy dzień procesu prowadzącego do performansu “Mówi ONNA” rozpoczyna się od praktyk somatycznych, które przywracają nas do tu i teraz, pozwalają osadzić się w ciele, doświadczyć prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem. Poszerzamy naszą relację ze światem poprzez budowanie świadomości człowieka jako części globalnego ekosystemu. Rozwijamy tę świadomość – paradoksalnie – poprzez praktyki skupiające się na osobistych historiach, mikro-zdarzeniach. Nieustannie przybliżamy i oddalamy perspektywę, z której podejmujemy działania.

Działania i wydarzenia performatywne “Mówi ONNA”, pokazy filmu “Requiem dla Ajnu i Kamui” oraz udział Katarzyny Pastuszak i Natalii Chylińskiej w międzynarodowym festiwalu YPAM 2022 ze spektaklem “2nd Floor Anatomies” są częścią projektu “Pol(s)ka w Japonii 2022”, który jest współfinansowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu “Kultura Polska na Świecie”. Współproducentem projektu jest CEMiPoS (Centre for Environmental and Minority Policy Studies) pod kierunkiem profesora Hiroshiego Maruyamy. 

Udział Teatru Amareya & Guests w projekcie “Dziady polsko-ajnuskie/Sinurappa_Kennenisat” jest możliwy również dzięki wsparciu firmy Matsugu z siedzibą w Warszawie.

Udział Katarzyny Pastuszak w działaniach w Japonii odbywa się w ramach projektu „Teatr – Literatura – Zarządzanie”, nr projektu: 533-I015-H014-22, realizowanego przez Pracownię Badawczą Between.Pomiędzy pod kierunkiem dr hab. Tomasza Wiśniewskiego (prof. UG), finansowanego z Programu Wspierania Gdańskich Nauk Humanistycznych.

 

23 listopada (środa)

Wydarzenie “Mówi ONNA”, miejsce: Sapporo Cultural Arts Theatre HITARU 3F Creative Studio

– projekcja filmu “Requiem dla Ajnu i Kamui” cz.1 i 2 

– performans “Mówi ONNA” – Amareya Theatre & Guests

– rozmowa z artystkami 

 

28 listopada (poniedziałek)

“Dziady polsko-ajnuskie/Sinurappa_Kennenisat” w reż. Jadwigi Rodowicz-Czechowskiej

z udziałem artystek ajnuskich i zespołu Amareya Theatre & Guests,

Miejsce: Ogiya Memorial Studio Theatre ZOO, Sapporo  

Szczegóły: https://fb.me/e/1VItyxZ5D 

 

4 i 5 grudnia

Spektakl “2nd Floor Anatomies” (Amareya Theatre & Guests) na międzynarodowym festiwalu Yokohama Performing Arts Meeting 2022 / Fringe Programme:  

 

4 grudnia (niedziela)

“2nd Floor Anatomies” (Chylińska/Pastuszak)

Miejsce: Nitehi Works, Jokohama

Godz. 15.00 – pokaz spektaklu “2nd Floor Anatomies”

Godz. 16.00 – rozmowa z artystkami 

Godz. 21.00 – pokaz spektaklu “2nd Floor Anatomies”

 

5 grudnia (poniedziałek)

“2nd Floor Anatomies” (Chylińska/Pastuszak)

Miejsce: Nitehi Works, Jokohama

Godz. 16.00 – “2nd Floor Anatomies” Natalia Chylińska i Katarzyna Pastuszak 

Godz. 17.00 – rozmowa z artystkami 

 

Szczegóły: https://ypam.jp/programs/fr101

 

Zapraszamy!

from to
Scheduled Teatr i taniec >Wydarzenia