31.07.2020 - 30.08.2020 Inne, Wydarzenia

Wystawa „Wizy życia – kolejny dyplomata: Ambasador Tadeusz Romer”

„Ambasador RP w Japonii Tadeusz Romer i żydowscy uchodźcy wojenni na Dalekim Wschodzie”

Uprzejmie informujemy, że z okazji 120. rocznicy urodzin Chiune Sugihara i 80. rocznicy wydania „wiz życia” w Sugihara Chiune Sempo Museum odbędzie się wystawa pt. „Wizy życia – jeszcze jeden dyplomata: Ambasador Tadeusz Romer”.

Wystawa rozpoczyna się w dniu 31 lipca br.
Miejsce: Chiune Sugihara Sempo Museum 2F Sagami Bldg , 2-7-9 Yaesu, Chuo-ku, Tokyo
http://en.sempomuseum.com/
Termin: 31 lipca – 30 sierpnia 2020 r., godz. 11:00 – 17:00 z wyj. poniedziałku i wtorku (31 lipca od godz. 13:00 – 17:00)

Organizatorzy: Ambasada RP w Tokio i Sugihara Chiune Sempo MuseumWspółpraca: Instytut Polski w TokioWystawa panelowa została przygotowana z inicjatywy i na zlecenie Instytutu Polskiego w Wilnie przez dr Olgę Barbasiewicz z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego; później przetłumaczona przez IP Tokio na język japoński.

Wystawa ukazuje bohaterskie działania podejmowane przez Ambasadora RP w Japonii (1937-1941) Tadeusza Romera na rzecz pomocy żydowskim uchodźcom podczas II wojny światowej, przybywającym do japońskich portów z wizami wydanymi przez japońskiego konsula w Kownie Chiunę Sugiharę.Zwiedzający będą mieć także możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego Ministerstwa SZ RP o Ambasadorze T. Romerze z cyklu „Dyplomaci II RP” (napisy w języku japońskim)Film, w wersji polsko-angielskiej jest dostępny na kanale YouToube Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP:https://youtu.be/oC3rwYUmo5g

Serdecznie zapraszamy do Sugihara Chiune Sempo Museum http://sempomuseum.com

from to
Scheduled Inne >Wydarzenia