13.11.2019 Sztuka, Wydarzenia

Magda Stawarska-Beavan Close up/Long Shot & CROSS – CUT

Twórczość Magdy Stawarskiej-Beavan koncentruje się przede wszystkim na sugestywnych i wciągających właściwościach dźwięku. Artystkę interesuje to, jak pejzaż dźwiękowy ukierunkowuje odbiorcę, podświadomie wpisując się w jego pamięć miejsca, umożliwiając konstruowanie osobistych wspomnień i oferując możliwość przekazania narracji słuchaczom, którzy nigdy nie doświadczyli ukazywanego miejsca.

Wystawy Who/Wer (MAG3) i Close up/Long Shot (Instytut Polski) działają obok siebie jako rozmowa pomiędzy marzeniami a rzeczywistością, wiedzą i nie wiedzą, przynależnością i zwiedzaniem. Praca w Close up/Long Shot trzyma się znaczących, aczkolwiek wymarzonych momentów, podobnych do tych doświadczanych w wielu miastach, gdy artystka słuchała nagromadzonych dźwięków z przeszłości zderzających się z dźwiękami z teraźniejszości.

Who/Wer to projekt łączący projekcję wideo z serią ręcznie wykonanych sitodruków. Punktem wyjścia dla tej pracy jest zabawa pomiędzy tym, co znane i nieznane w pejzażu dźwiękowym miasta, czego doświadcza osoba z zewnątrz i obca miastu.

W projekcie artystka pragnie odtworzyć złożoność procesu słuchania w otoczeniu miejskim, które jest kluczowe dla jej dzieła oraz wyniku projektu. W jego centrum stawia ona bowiem złożoność słyszenia i postrzegania dźwięku oraz bariery i granice, które napotykamy i tworzymy.


Wstęp/bilety: Eintritt frei


Forum Gitarre Wien – koncert Tomasza Zawieruchy

Największy festiwal gitary klasycznej w Wiedniu, Forum Gitarre Wien, zaprasza od 21 do 28 sierpnia już po raz 31. na nastrojowe koncerty gitarowe, konkursy, wykłady, seminaria, wystawy nut i instrumentów muzycznych oraz kursy mistrzowskie.
24 08.2021 Muzyka, Wydarzenia

37 lat Festiwalu Chopinowskiego w Kartuzji Gaming

Pomimo kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa Festiwal Chopinowski po raz 37. udowadnia, że muzyka, pozostając w służbie porozumienia pomiędzy narodami, pokonuje wszelkie podziały geograficzne.
13 08.2021 15 08.2021 Muzyka, Wydarzenia

Stanisław Lem 2021 Concert – 100 years

Dzieło Lema niczym wielki reflektor oświetla nasze czasy - jego setne urodziny nie mogły wpisać się lepiej w naszą teraźniejszość. Jeden z najbardziej renomowanych zespołów muzyki współczesnej, Klangforum Wien, zaprezentuje kompozycje inspirowane twórczością Lema.
30 07.2021 Muzyka, Wydarzenia