17.03.2020 Teatr, Wydarzenia

ODWOŁANE!! Kobiecy punkt widzenia na współczesne dramatopisarstwo

Zapraszamy na Międzynarodowe Sympozjum, które odbędzie się w dniach 16-17 marca, o godz. 20.00, w ramach europejskiego projektu teatralnego „Fabulamundi. Playwriting Europe”.

Celem spotkania zaproszonych do Wiednia autorek ze Słowacji, Polski, Rumunii i Czech jest zapoznanie się z refleksjami autorek i twórczyń teatralnych z niemieckojęzycznego obszaru kulturowego. Dwudniowy program zawiera dyskusje, referaty tematyczne oraz warsztaty dotyczące aspektów tworzenia pod kątem zarówno merytorycznym, jak i formalnym oraz debaty o treści ekonomiczno-społecznej.

W spotkaniu wezmą udział autorki: Anna Wakulik (Polska), Lenka Lagronova (Czechy), Maxi Obexer (Włochy), Alexandra Pâzgu (Rumunia), Katharina Schlender (Niemcy), Elise Wilk (Rumunia) i Michaela Zakutanská (Słowacja)

 

Kuratorka: Alexandra Pâzgu

 

17 marca, o godz. 20.00, po sympozjum odbędzie się odczyt sceniczny utworów Lenki Lagronovej (Z gwiezdnego pyłu), Kathariny Schlender (Byłam człowiekiem), Anny Wakulik (Elżbieta H.), Elise Wilk (Pokój 701) i Michaeli Zakutańskiej (Single Radicals).

 

Realizacja: Ursula Leitner

Adres: Kosmos Theater Wien, Siebensterngasse 42, 1070 Wiedeń
Wstęp/bilety: www.kosmostheater.at

NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia