18.09.2020 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Wyszehradzki

Z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej

Instytut Polski w Wiedniu wraz z instytutami kultury krajów Grupy Wyszehradzkiej (Collegium Hungaricum, Instytut Słowacki i Centrum Czeskie) zapraszają na koncert w wykonaniu muzyków z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Koncert jest związany z polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej, która potrwa do 30 czerwca 2021. W repertuarze znajdą się Koncert utwory wykonywane w językach narodowych, w tym arie, pieśni i duety związane z tożsamością kulturową tych krajów, następujących kompozytorów: Štefan Németh-Šamorínsky, Leoš Janáček, Vítězslav Novák, Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, David Popper, Antonin Dvorak, Mieczysław Karłowicz, Bohuslav Martinů und Petr Eben. Opiekę artystyczna nad koncertem sprawuje wybitny pianista Marcin Kozieł. Muzyk prowadzi klasę korepetycji na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, jest ponadto korepetytorem i akompaniatorem Koncertów Portretowych w Kammeroper – Theater an der Wien. Moderację poprowadzi Mag. Dr Michael Macek (Manager kultury, MAK).

Bezpieczeństwo naszych gości i pracowników jest dla nas priorytetem. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

Czas i miejsce:
Pt., 18.09.2020, 20:00

Miejsce:
Ehrbar Saal, Mühlgasse 28, 1040 Wiedeń

Informacje i bilety:
Wstęp wolny. Wymagana rezerwacja miejsc najpóźniej do 16.09.2020: event.wien@instytutpolski.org

Organizatorzy i partnerzy:
Instytut Polski w Wiedniu


„Człowiek z żelaza” w reż. Andrzeja Wajdy

Z okazji 40-lecia Solidarności: Wielokrotnie nagrodzony dramat polityczny Andrzeja Wajdy o powstaniu słynnego związku zawodowego Solidarność.
22 09.2020 Aktualności, Film, Wydarzenia

Wystawa fotograficzna “Jan Paweł II. – Apostoł

Z okazji setnej rocznicy urodzin świętego papieża Jana Pawła II Instytut Polski w Wiedniu prezentuje wystawę zdjęć „Jan Paweł II – Apostoł pokoju” autorstwa Grzegorza Gałązki.
01 10.2020 22 10.2020 Sztuka, Wydarzenia

Prezentacja prac Magdaleny Typiak podczas festiwalu sztuk

Schmiede20 to festiwal sztuk multimedialnych będący jednocześnie platformą kreatywnej wymiany, w której co roku od ponad 10 lat biorą udział artyści, naukowcy, rzemieślnicy i informatycy z całego świata.
16 09.2020 25 09.2020 Sztuka, Wydarzenia