18.09.2020 Muzyka, Program

Koncert Wyszehradzki

Z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej

Instytut Polski w Wiedniu wraz z instytutami kultury krajów Grupy Wyszehradzkiej (Collegium Hungaricum, Instytut Słowacki i Centrum Czeskie) zapraszają na koncert w wykonaniu muzyków z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Koncert jest związany z polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej, która potrwa do 30 czerwca 2021. W repertuarze znajdą się Koncert utwory wykonywane w językach narodowych, w tym arie, pieśni i duety związane z tożsamością kulturową tych krajów, następujących kompozytorów: Štefan Németh-Šamorínsky, Leoš Janáček, Vítězslav Novák, Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, David Popper, Antonin Dvorak, Mieczysław Karłowicz, Bohuslav Martinů und Petr Eben. Opiekę artystyczna nad koncertem sprawuje wybitny pianista Marcin Kozieł. Muzyk prowadzi klasę korepetycji na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, jest ponadto korepetytorem i akompaniatorem Koncertów Portretowych w Kammeroper – Theater an der Wien. Moderację poprowadzi Mag. Dr Michael Macek (Manager kultury, MAK).

Bezpieczeństwo naszych gości i pracowników jest dla nas priorytetem. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

Czas i miejsce:
Pt., 18.09.2020, 20:00

Miejsce:
Ehrbar Saal, Mühlgasse 28, 1040 Wiedeń

Informacje i bilety:
Wstęp wolny. Wymagana rezerwacja miejsc najpóźniej do 16.09.2020: event.wien@instytutpolski.org

Organizatorzy i partnerzy:
Instytut Polski w Wiedniu


„Chłopi” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana 🗓

Film opowiada historię chłopki Jagny, która zostaje zmuszona do małżeństwa z dużo starszym, ale zamożnym chłopem, choć tak naprawdę kocha jego syna.
23 05.2024 Film, Program

„Melange i Pierogi“. Koncert Aka Duo 🗓

Beim Konzert im Polnischen Institut wird sich das Duo im Wettbewerbsrepertoire präsentieren und dabei Werke polnischer Komponisten mit Werken österreichischer Komponisten gegenüberstellen.
14 05.2024 Muzyka, Program

Premiera filmu dokumentalnego „Ambasador Pamięci” w obecności

Zalewski jako świadek historii odwiedza szkoły i miejsca pamięci, by uświadamiać młodym ludziom bezmiar zbrodni popełnianych w nazistowskich obozach koncentracyjnych i przeciwstawiać się wszelkim formom dyskryminacji.
07 05.2024 Historia, Program