16.09.2020 - 25.09.2020 Sztuka, Wydarzenia

Prezentacja prac Magdaleny Typiak podczas festiwalu sztuk multimedialnych „Schmiede20 – Playground of ideas”

Schmiede20 to festiwal sztuk multimedialnych będący jednocześnie platformą kreatywnej wymiany, w której co roku od ponad 10 lat biorą udział artyści, naukowcy, rzemieślnicy i informatycy z całego świata.

Od 2003 roku ponad 200 twórców przybywa do austriackiego Hallein, by wziąć udział w festiwalu Schmiede20. Artyści, muzycy, rzemieślnicy, twórcy wideo, producenci i naukowcy pracują razem, wymieniają się pomysłami, pomagają sobie nawzajem, tworząc i rozwijając nowe projekty artystyczne. Efektem tego jest sieć obejmująca obecnie ponad 650 kreatywnych twórców z ponad 20 krajów. 

Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu zaproszona została polska artystka Magdalena Typiak. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz studia licencjackie na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. W 2016 roku studiowała na Wydziale Filmu i Fotografii Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Jej prace były prezentowane na wystawach i festiwalach w Polsce i za granicą – m.in. w Berlinie, Atenach, Wiedniu i Instytucie Kultury Polskiej w Mińsku (Białoruś). W 2015 roku wzięła udział w festiwalu Warszawa w budowie, a w 2016 roku jej wideo zdobyło główną nagrodę na Międzynarodowym Przeglądzie Sztuki Studenckiej w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Tworzone przez nią filmy, fotografie i instalacje są tworami postkonceptualnymi. W swoich minimalistycznych pracach – delikatnych dekonstrukcjach przestrzeni – stawia pytania o tożsamość, zarówno własną, jak i zbiorową.

Data:
16 -25.09.2020

Miejsce:
Alte Saline, Mauttorpromenade 7, 5400 Hallein

Informacje i bilety:
http://schmiede.ca/

Organizatorzy i partnerzy:
Instytut Polski w Wiedniu

 

© Magdalena Typiak

„Człowiek z żelaza” w reż. Andrzeja Wajdy

Z okazji 40-lecia Solidarności: Wielokrotnie nagrodzony dramat polityczny Andrzeja Wajdy o powstaniu słynnego związku zawodowego Solidarność.
22 09.2020 Aktualności, Film, Wydarzenia

Wystawa fotograficzna “Jan Paweł II. – Apostoł

Z okazji setnej rocznicy urodzin świętego papieża Jana Pawła II Instytut Polski w Wiedniu prezentuje wystawę zdjęć „Jan Paweł II – Apostoł pokoju” autorstwa Grzegorza Gałązki.
01 10.2020 22 10.2020 Sztuka, Wydarzenia

Koncert Wyszehradzki 🗓

Z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej
18 09.2020 Muzyka, Wydarzenia