9.10.2020 Sztuka, Wydarzenia

Network Punto y Raya – Polska/Hiszpania/Austria

Podczas spotkania zostanie przedstawiony międzynarodowy projekt Punto y Raya i plany rozszerzenia jego działalności w trzech krajach partnerskich: Polsce, Hiszpanii i Austrii.

Na bazie festiwalu filmowego „Sztuka abstrakcyjna w ruchu“ rozwinęły się różne aktywności kulturalne, przede wszystkim w Barcelonie i Wrocławiu. W ramach współpracy europejskiej,  w celu rozwoju synergii i wymiany artystycznej zostaną zaprezentowane przykłady inicjatyw, które cieszyły się dużym powodzeniem, a także plany na projekty w Wiedniu. Ponadto tematem rozmowy będzie pozyskanie i wsparcie miejscowych instytucji partnerskich (takich jak Filmmuseum, Künstlerhaus Wien, Blickle Kino czy ASIFA Austria) oraz możliwy model współpracy w Wiedniu (jako przykład działalność PyRLab Poland i strategie współpracy w krajach wyszehradzkich).

Data: 9. 10. 2020, 11 Uhr

Miejsce: Polnisches Institut Wien, Am Gestade 7, 1010 Wien

Bilety: Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc: event.wien@instytutpolski.org

Organizatorzy i partnerzy: Mutual Loop, filmartists.at, Instytut Polski w Wiedniu, Ambasada Hiszpanii w Wiedniu

 


Stadler Quartett 🗓

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały ten, założony w 1993 roku przez studentów Mozarteum, kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO – koncert

Na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Instytut Polski w Wiedniu ma zaszczyt gościć wyjątkowe osobowości: prof. Andrzeja Jasińskiego, legendę polskiej pianistyki, wieloletniego jurora konkursu i nauczyciela wielu wybitnych pianistów m.in. Krystiana Zimermana.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Projekcja filmu „Supernova“ Bartosza Kruhlika (Wiedeń i

Wiejski pijak, młody policjant i cyniczny polityk - co połączy tych trzech mężczyzn i zmieni ich życie na zawsze? Co spowoduje, że emocje wymkną się spod kontroli?
21 10.2021 28 10.2021 Film, Wydarzenia