20.10.2020 Teatr, Wydarzenia

„Kollektivsalon: Anschlussfähig“ z udziałem Marty Sikorskiej-Miszczuk

Czytanie sceniczne i dyskusja

Dyskusja i prezentacja tekstów dramatycznych na temat „Literatura jako środek przeciw obojętności, przyłączeniom i wykluczeniom“.

Tematem planowanego początkowo na 12 marca (dzień przyłączenia Austrii do Niemiec) wieczoru są przyłączenia i wykluczenia. Do udziału w projekcie zaproszonych zostało trzech autorów Maxi Obexer, Jaroslav Rudiš i Małgorzata Sikorska-Miszczuk, będących członkami „Fabulamundi. Playwriting Europe“, projektu teatralnego wspierającego współczesną dramaturgię teatralną.

Podczas spotkania aktorzy Burgtheater zaprezentują teksty napisane specjalne z tej okazji. Wieczór zakończy dyskusja.

Tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk „Top Ten Dreams“  

(Tłumaczenie: Agnieszka Sikorska)

Polska autorka, pracująca przy projekcie teatralnym w Londynie, odwiedza Muzeum Freuda i przypomina sobie, że Freud po przyłączeniu Austrii do Niemiec w 1938 roku wyemigrował z Austrii. Po zwiedzaniu autorka kupuje w sklepiku muzealnym karty do gry z 10 najczęstszymi snami. Zainspirowana grą wymyśla trzy groteskowe historie, które z dużą dawką czarnego humoru opowiadają o zawirowaniach historii i ludzkich żądzach.

Data i godzina:
Di., 20. Oktober, 20.00 Uhr

Miejsce:
Kasino am Schwarzenbergplatz, Schwarzenbergplatz 1, 1010 Wiedeń

Wstęp:
www.burgtheater.at

Organizatorzy i partnerzy:
Organizator: Wiener Wortstaetten und Burgtheater.
Partner: Instytut Polski w Wiedniu


Portrecista 🗓

Pokaz filmu online w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
27 01.2021 29 01.2021 Film, Wydarzenia

Poeta tragiczny 🗓

Z okazji przypadającej w tym roku l00. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz w uznaniu za zasługi tego wybitnego poety dla polskiej kultury Instytut Polski w Wiedniu zaprasza na wieczór autorski online poświęcony poecie.
22 01.2021 Literatura, Wydarzenia

#ZamekKrólewski50 🗓

Z okazji 50. Rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie Instytut Polski w Wiedniu organizuje kampanie medialną #ZamekKrólewski50.
19 01.2021 Wydarzenia