28.12.2020 Muzyka, Wydarzenia

Prawykonanie „FREELIGHT” for Violin and Choir (2020) Nikolet Burzyńskiej

STREAMING światowej premiery utworu „FREELIGHT” for Violin and Choir (2020)

W poświąteczny poniedziałek, 28 grudnia o godz. 19.00, zapraszamy Państwa na STREAMING światowej premiery utworu „FREELIGHT” for Violin and Choir (2020) młodej i utalentowanej polskiej kompozytorki Nikolet Burzyńskiej.

Prawykonanie w kościele św. Elżbiety w Wiedniu odbędzie się z udziałem związanej z Wiedniem polskiej skrzypaczki-solistki Jolanty Sosnowskiej, laureatki wielu międzynarodowych nagród, oraz uznanego chóru Wiener Solisten Chor pod batutą Michała Kucharko, wybitnego polskiego chórmistrza i wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu, a także animatora życia muzycznego Polonii Wiedeńskiej.

Nikolet Burzyńska jest laureatką wielu nagród międzynarodowych, a jej utwory wykonywane są przez wybitne orkiestry polskie (NOSPR) i europejskie, oraz solistów na poziomie amerykańskiej skrzypaczki Hilary Hahn.

Przedsięwzięcie to organizuje festiwal VOCUMENTA, współorganizuje Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Warszawski, a finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce z Funduszu Promocji Kultury – w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, a także Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Partnerzy: Instytut Polski w Wiedniu

Patronat honorowy: Konsulat RP w Wiedniu


Artist Talk: Andrzej Wajda i jego dziedzictwo

Rozmowa online z Wojciechem Marczewskim i Agnieszką Smoczyńską
09 03.2021 Film, Wydarzenia

Pokaz filmu „Paszporty Paragwaju” 🗓

Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów
24 03.2021 Aktualności, Film, Historia, Wydarzenia