22.01.2021 Literatura, Wydarzenia

Poeta tragiczny

Z okazji przypadającej w tym roku l00. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Instytut Polski w Wiedniu zaprasza na wydarzenie online poświęcone postaci tego wybitnego poety.

Wydarzenie prowadzi aktor Volkstheater Stefan Suske, który prezentuje wybrane utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz opowiada o życiu i tragicznej historii wybitnego przedstawiciela Pokolenia Kolumbów.

Krzysztof Kamil Baczyński zginął tragicznie w wieku 23 lat, jednak poezja, którą intensywnie tworzył zaledwie przez kilka lat, stanowi dowód jego wybitnego talentu. Poeta w swoich wierszach mówi o sprawach ważnych i ponadczasowych, takich jak wierność, miłość, Ojczyzna, ale też pokazuje tragiczną stronę ludzkiego życia, związaną z koniecznością wyboru, poświęceniem i strachem przed śmiercią.

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2021 ustanowiony został rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 


Teoniki Rożynek w Off Theater 🗓

Młoda warszawska kompozytorka Teoniki Rożynek specjalizuje się w muzyce akusmatycznej i elektroakustycznej.
11 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Literatura polska na Targach Książki w Wiedniu

Buch Wien to najważniejsze wydarzenie austriackiego przemysłu książkowego, a wraz z setkami wystawiających się wydawców jest to miejsce inspiracji i wymiany.
10 11.2021 14 11.2021 Literatura, Wydarzenia

Różnorodność przekładu w mediacji kulturowej 🗓

Alfred Marek Wierzbicki będzie rozmawiał z moderatorem o kwestiach etycznych i roli poetów we współczesnym społeczeństwie.
10 11.2021 Literatura, Wydarzenia